تلفن همراه

آتش گرفتن گلکسی نوت 7 در چین، خریداران را به سمت آیفون 7 کشانده است

منبع: دیجیاتو
چین یکی از بازارهای عمده محصولات سامسونگ است و فراخوان گلکسی نوت 7 روی آن تأثیری نداشته. کمپانی مذکور اعلام کرده بود موبایل های به فروش رسیده در این کشور کاملاً ایمن هستند، زیرا باتری های آنها تماماً توسط تأمین کننده چینی تهیه شده و باتری های ساخت Samsung SDI در آنها به کار نرفته.
 
به همین دلیل، فروش رسمی گلکسی نوت 7 در کشور چین هیچگاه متوقف نشد. اما ظاهراً انفجارهای اخیر این فبلت در کشور مورد بحث، بالاخره کمپانی یاد شده را با مشکل مواجه کرده است.
 
غول تکنولوژی کره به خریداران چینی اعلام کرد موارد آتش سوزی نوت 7 در این کشور صرفاً به خاطر گرم شدن آنها به وسیله منبع خارجی بوده و به خود موبایل یا باتری آن ارتباطی نداشته. با این حال، به تازگی یکی دیگر از موبایل های ظاهراً سالم سامسونگ در چین آتش گرفت.
 
بر اثر این وقایع، مؤسسه iiMedia اعلام کرد با تحقیقات انجام شده، خریداران بالقوه چینی اعتماد خود را نسبت به این برند از دست داده و به سمت محصولات دیگر شرکت ها می روند. این مؤسسه با نظرسنجی از 12 هزار خریدار محصولات سامسونگ در چین، از آنها پرسید آیا مشکلات گلکسی نوت 7 در وفاداری آنها به برند مذکور تأثیر داشته یا خیر.
 
جالب این که 51.9 درصد از طرفداران سامسونگ به پرسش فوق جواب مثبت داده و گفته اند سازنده موبایل خود را تغییر خواهند داد. گفتنی است چندی پیش کمپانی کره ای اعلام کرد 90 درصد خریداران نوت 7 به این برند وفادار مانده اند، اما ظاهراً مشتریان چینی در این زمینه نظر متفاوتی دارند.
 
در بین افرادی که تمایل خود را برای تغییر اعلام کردند، 37 درصد قصد خرید آیفون را دارند و 26 درصد نیز به سراغ محصولات هواوی خواهند رفت. مابقی آنها نیز دیگر برندهای چینی همچون اوپو، ویوو، شیائومی و میزو را به عنوان مقصد بعدی خود مطرح کردند.

​​