تلفن همراه

اندورید 7 نوقا در مقایسه با iOS 10 مشکلات شبکه‌ای بیشتری دارد

منبع: زومیت
اندروید 7 نوقا در مقایسه با سیستم عامل iOS 10 دارای مشکلات شبکه‌ای بیشتری است.
 
رقابت دو سیستم عامل برتر گوشی‌های هوشمند، اندروید و آی‌او‌اس و انتخاب یکی به جای دیگری همچنان از موضوعات داغ در دنیای تکنولوژی و موبایل است.
 
بحث بنچمارک‌های مختلف فقط به سخت افزار و ویژگی‌های فیزیکی منتهی نمی‌شود، بلکه امکانات و توانمندی‌ و ایرادات سیستم عامل‌های مختلف نیز در آزمایشات متعدد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
در تازه‌ترین بررسی بر روی اندورید 7 نوقا مشخص شد، این سیستم عامل دارای مشکلات و باگ‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه‌ی Networking است.
 
بر اساس آزمایشات انجام گرفته توسط شرکت Apteligent بر روی نسخه‌های مختلف اندروید و آی‌او‌اس، معلوم شد که اندروید نوقا در بخش ارتباطات و شبکه بسیار ناپایدارتر از اندروید 6 مارشمالو عمل کرده است.
 
برای اینکه مفهوم مشکلات شبکه‌ای که از جانب شرکت Apteligent بیان شده است را بهتر متوجه شویم باید گفت که هرگاه یک اپلیکیشن موبایل پس از اجرا به دلایلی همچون تماس تلفنی یا مشکلات ارتباطی (عدم دریافت اطلاعات از طریق اینترنت و سرورهای ابری) دچار Crash یا خروج ناگهانی شود، به آن مشکلات شبکه‌ای گفته می‌شود.
 
البته این موضوع در حالی مطرح می‌شود که هنوز حدود دو دهم درصد از گوشی‌های موجود به اندروید Nougat آپدیت شده‌اند. با این حال این نرخ بالای مشکلات شبکه‌ای می‌تواند زنگ خطری برای شرکت گوگل باشد تا قبل از حضور گسترده‌ی اندروید ۷ این ایرادات را بر طرف سازد.
 
 
از نکات مهم در این آمار می‌توان به پایداری مناسب iOS 10 در برابر مشکلات شبکه‌ و افزایش رشد ۱۸ درصدی نصب این سیستم عامل بر روی گوشی و تبلت‌های اپل  تنها در حدود سه هفته اشاره کرد.
 
اندروید ۷ نوقا به طور متوسط از هر ۵ بار اتصال و تست، یکبار دچار اختلال شده است که آمار چندان جالبی نیست. این برآورد‌ها از آنجایی اهمیت دارند که مشکلات شبکه‌ای خود می‌تواند به کاهش استقبال کاربران اندرویدی از این سیستم عامل جدید گوگل منجر شود.
 
 
در میان این اخبار بد، خبر خوب برای طرفداران اندروید بهبود پایداری کلی اندروید ۷ نوقا به نسبت اندورید ۶ مارشمالو است اگرچه این پایداری کلی هم با رقیب اصلی خود آی‌او‌اس ۱۰ فاصله‌ی بسیاری دارد.
 
باید دید گوگل چه واکنشی به این اطلاعات نشان خواهد داد و آیا برنامه‌ای برای برطرف کردن این مشکلات دارد یا خیر.
 
شما کیفیت و پایداری اندروید را نسبت به آی‌او‌اس چگونه ارزیابی می‌کنید؟

​​