تلفن همراه

سامسونگ رسماً تولید گلکسی نوت 7 را به حالت تعلیق درآورد

منبع: دیجیاتو
پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر آتش گرفتن چند دستگاه گلکسی نوت 7 جایگزین، که به زعم سامسونگ قرار بود موبایل هایی ایمن باشند، کمپانی فوق تولید این محصول را متوقف ساخت. به گزارش خبرگزاری کره ای Yonhap توقف در تولید به واسطه درخواست رگولاتورهای ایمنی مصرف کننده در ایالات متحده، چین و کره جنوبی صورت گرفته.
 
همان طور که می دانید در ماه سپتامبر، سامسونگ بالاجبار و به خاطر آتش سوزی های زنجیره ای فبلت نوت 7، فراخوانی مبنی بر جمع آوری این دیوایس از بازارهای جهانی صادر کرد. پس از چند روز کمپانی کره ای نقص باتری را به عنوان مشکل اصلی دستگاه های مذکور اعلام نمود.
 
بالاخره از چند روز قبل سری جدیدی از اسمارت فون های نوت 7 روانه بازارهای مختلف شدند، و سامسونگ نیز به همه اطمینان داد که این دستگاه ها کاملاً ایمن و بدون مشکل هستند، اما ظرف همین مدت کوتاه 5 گزارش مختلف مبنی بر انفجار یا شعله ور شدن فبلت های جایگزین به گوش رسید.
 
با بالا گرفتن ماجرا، بسیاری از اپراتورهای مطرح جهانی از جمله AT&T، ورایزن و T-Mobile از فروش گلکسی نوت 7 سر باز زدند و بسیاری از خریداران احتمالی این محصول نیز از تصمیم خود منصرف شدند.
 
حال ظاهراً سامسونگ بالاخره از لجاجت دست برداشته و قصد دارد تولید و عرضه این تلفن همراه را متوقف سازد. البته فعلاً این وقفه برای مدتی کوتاه است، اما با توجه به اینکه بسیاری از کارشناسان معتقدند طراحی اسمارت فون مورد بحث از پایه مشکل دارد، احتمال می رود که غول تکنولوژی کره ای به طور کامل از نوت 7 قطع امید نماید.

​​