تلفن همراه

قابلیت Portrait در آخرین آپدیت بتای iOS افزوده شد

منبع: دیجیاتو
اگرچه آیفون 7 و 7 پلاس نسبت به نسل قبلی خود چندان تفاوت بارزی از لحاظ ظاهری ندارند اما اپل سعی دارد مجموعه ای از ویژگی های جدید را به تلفن های امسال خود اضافه کند تا ارزش خرید آن ها را بالا ببرد، خصوصا حالا که به فصل تعطیلات زمستانی کریسمس و اوج خرید محصولات نزدیک می شویم.
 
گرچه این ویژگی ها اصولا انقلابی و معرکه نیستند اما برخی هم هستند که واقعا شما را شگفت زده خواهند کرد. به عنوان مثال، ماه گذشته اپل در کنفرانس خود از حالت Portrait برای آیفون هایی با دوربین دوگانه پرده برداشت که حالا گویا در نسخه سوم بتا iOS 10.1 می توان آن را مورد استفاده قرار داد.
 
به لطف لنزهای دوگانه ای که آیفون 7 پلاس از آن بهره می برد، حالت Portrait در اپلیکیشن دوربین به شما اجازه می دهد تا تصویر اشخاص یا اجسامی را ثبت کرده که واضح و معلوم باشند و بخش پشتی آن ها نیز بلور شده است.
 
چنین تکنیک عمق میدان دیدی را صرفا می توان روی دوربین های حرفه ای و قیمت بالا پیدا کرد، بنابراین داشتن آن روی یک موبایل، قابلیت شگفت انگیزی است.
 
اگرچه این قابلیت ماه گذشته نمایش داده شده بود اما کاربران اخیرا قادر به دریافت آن روی موبایل های خود شده اند. حالا سومین بتای iOS 10.1 قابل دسترس است و به زودی نیز با ارائه رسمی، قابلیت مذکور در دسترس همه قرار می گیرد.

​​