تلفن همراه

کار Galaxy Note 7 رسما تمام شد

منبع: دیجی کالا
سامسونگ رسما خبر از توقف تولید گوشی Galaxy Note 7 را در تمام دنیا داده است. این شرکت، پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن با مشکل باتری‌های خراب این گوشی، دیگر قصد ادامه‌ی تولید یا درست کردن آن را ندارد و به طور کلی، پرونده‌ی Galaxy Note 7 را بسته است.
 
Galaxy-Note-7.jpg
سامسونگ در بیانیه‌ای گفته است: “ما امنیت و سلامت مشتریان خود را در اولویت قرار داده‌ایم و به همین دلیل، تصمیم گرفته‌ایم تا فروش و تولید Galaxy Note 7 را متوقف کنیم.”
 
پیش‌بینی می‌شود جمع‌آوری گوشی‌های Galaxy Note 7 برای سامسونگ ۱۷ میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد.
سامسونگ دیروز خبر از جمع‌آوری تمام مدل‌های Galaxy Note 7 داد و گفت که چه مدل‌های اصلی و چه مدل‌های تعویضی این گوشی، باید خاموش شوند و در این حالت بمانند. دارندگان تمام مدل‌های Galaxy Note 7 می‌توانند گوشی‌های‌شان را به سامسونگ ارایه دهند و پول خودشان را پس بگیرند.
 
اپراتورهای مختلفی که اقدام به فروش Galaxy Note 7‌ کرده بودند، به مشتریان خود طبق بیانیه‌ای گفته‌اند که می‌توانند گوشی‌های‌شان را با یک گوشی دیگر سامسونگ، یا دیگر شرکت‌ها تعویض کنند.
 
گوشی Galaxy Note 7 در ماه مرداد عرضه شد و از سوی تمام منتقدان مورد توجه قرار گرفت؛ با این حال، ماه تمام نشده بود که اولین گزارش‌ها مبنی برا آتش گرفتن باتری این گوشی منتشر شدند. سامسونگ در ابتدا از دارندگان این گوشی‌ها خواست تا مدل فعلی‌شان را با مدلی سالم تعویض کنند، اما مدل‌های سالم هم آتش گرفتند.
 
ارزش سهام سامسونگ امروز ۸ درصد کاهش یافت که در ده سال اخیر بی‌سابقه است. تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند فقط جمع‌آوری گوشی‌های Galaxy Note 7 برای سامسونگ ۱۷ میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد.
 
Galaxy Note 7 یکی از بهترین گوشی‌هایی بود که به دست گرفته بودیم و خیلی از دوستان ما هم منتظر حل شدن مشکلات آن بودند تا این گوشی را خریداری کنند. با اینکه از این موضوع خوشحال نیستیم، اما باید بگوییم که پرونده‌ی Galaxy Note 7‌ رسما بسته شده است.

​​