تلفن همراه

نسخه بتای اندروید 7.1 به زودی در دستگاه های نکسوس

منبع: دیجیاتو
گوگل به تازگی اعلام کرده که برنامه دارد اولین نسخه پیش نمایش و بتای عمومی اندروید 7.1 (اولین آپدیت گسترده اندروید نوقا) را تا اواخر ماه جاری میلادی در دسترس قرار دهد. بتای اندروید 7.1 برای نخستین بار روی موبایل های نکسوس 6P و نکسوس 5X و تبلت Pixel C در دسترس خواهد بود. موبایل های پیکسل و پیکسل اکس ال گوگل هم اولین اسمارت فون هایی خواهند بود که با نسخه نهایی اندروید 7.1 به دست خریداران می رسند.
 
موبایل های پیکسل قرار است از ویژگی های انحصاری خاصی مانند دستیار گوگل، دوربین پیکسل، لانچر پیکسل و پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته برای مشتریان برخوردار باشند. گوگل می گوید که در آینده کماکان به پشتیبانی و به روزرسانی نرم افزاری محصولات نکسوس ادامه خواهد داد اما روزهایی که دستگاه های نکسوس، اولین دریافت کننده به روزرسانی ها بودند به پایان رسیده است.
 
از جمله تغییراتی که اندروید 7.1 در موبایل های غیر از پیکسل با خود به همراه می آورد می توان به Night Light (قابلیتی مشابه Night Shift در iOS)، پشتیبانی از پلتفرم واقعیت مجازی Daydream و بهینه سازی نمایشگر و پاسخگویی آن به لمس اشاره نمود. ضمناً توسعه دهندگان می توانند با افزودن نوعی میانبر به اپلیکیشن هایشان، دسترسی سریع به برخی فعالیت ها را پدید آورند؛ قابلیتی شبیه به لمس سه بعدی اما بدون نیاز به نمایشگر حساس به فشار.
 
گوگل هنوز به صورت دقیق تاریخ عرضه اندروید 7.1 برای سخت افزارهای نکسوس را اعلام نکرده اما حداقل می دانیم که دارندگان این دیوایس ها لازم نیست مدت زمان زیادی برای دریافت ورژن بتا منتظر بمانند.

​​