تلفن همراه

سامسونگ تمام گلکسی نوت 7های فراخوانی شده را اوراق می‌کند

منبع: زومیت
سامسونگ تایید کرده که برنامه‌ای برای تعمیر و بازیابی گلکسی نوت۷های فراخوانی شده نداشته و تمام این محصولات اوراق خواهند شد.
 
سامسونگ اعلام کرده که تولید گلکسی نوت ۷ را متوقف کرده و از این‌رو باید عمر گلکسی نوت ۷ را تمام شده بدانیم. این موضوع در مورد تمام نمونه‌های تولید شده صادق است، چراکه کره‌ای‌ها اعلام کرده‌اند برنامه‌ای برای تعمیر و بازسازی گلکسی نوت۷های فراخوانی شده نداشته و تمام نسخه‌ها را اوراق خواهند کرد. سخنگوی سامسونگ به این موضوع اشاره کرده که این کمپانی طی یک فرآیند امن اقدام به اوراق گوشی‌های هوشمندش خواهد کرد.
 
ساعاتی پیش سامسونگ پیش‌بینی خود از میزان سود عملیاتی را که احتمال می‌دهد تا در سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۶ کسب کند، به میزان یک سوم کاهش داد. براساس پیش‌بینی جدید سامسونگ، این کمپانی انتظار دارد تا سه ماهه‌ی سوم را با به دست آوردن سود عملیاتی ۲ میلیارد دلاری به پایان برساند که این موضوع را باید نتیجه‌ی مستقیم شکست گلکسی نوت ۷ خواند. سامسونگ تنها متضرر شکست گلکسی نوت ۷ نیست و محیط زیست را نیز باید یکی از زیان دیدگان این حادثه خواند، چراکه شیوه‌های اوراق و بازیافت محصولات الکترونیک بسیار ناکارآمد است. همانطور که می‌دانید، فرآیند استخراج مواد معدنی برای توسعه‌ی ماژول‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند بسیار سخت است.
 
سامسونگ جزئیاتی را در خصوص نحوه‌ی اوراق گلکسی نوت‌ ۷ها ارائه نکرده، حال آنکه سازمان‌هایی نظیر Greenpeace خواستار شفاف بودن فرایند بازیافت و اوراق کردن گلکسی نوت ۷های سامسونگ خواهند بود. براساس اطلاعات ارائه شده، دارندگان گلکسی نوت ۷ برای انتقال امن این گوشی به سامسونگ، جعبه‌های ضد حریقی را دریافت خواهند کرد تا از این طریق گلکسی نوت ۷های معیوب به کره‌ای‌ها برسد.

​​