تلفن همراه

توقف مذاکرات سامسونگ با فیات در پی بحران نوت ۷

منبع: ایسنا
مذاکرات فیات کرایسلر اتوموبیل با سامسونگ الکترونیکس برای شراکت در واحد قطعه سازی این خودروساز به دلیل تمرکز سامسونگ به حل مشکل بحران تلفن هوشمند گلکسی نوت ۷ متوقف شده است.
 
منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کردند فیات و سامسونگ هنوز درباره ارزش شرکت مگنتی مارلی و ساختار قراردادشان به توافق نرسیده اند.
 
مذاکرات میان دو شرکت پایان نیافته و احتمال دارد تا پایان سال قراردادی امضا شود زیرا اولویت سامسونگ در حال حاضر حل مسئله گوشی نوت ۷ به جای بستن قراردادهای بزرگ است.
 
سامسونگ که بزرگترین شرکت کره جنوبی است، پس از پایان دادن به تولید گوشی گلکسی نوت ۷ که به دلیل باتری معیوب در خطر آتش گرفتن و انفجار است، دورنمای سود عملیاتی سه ماهه سوم را به میزان ۲.۳ میلیارد دلار کاهش داد.
 
فیات و سامسونگ درباره این گزارش حاضر به اظهارنظر نشدند.
 
سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر اتومبیل پس از اینکه سال گذشته از تلاش برای ادغام با یک خودروساز دیگر دست برداشت، توجهش را به فراهم کنندگان فناوری معطوف کرد. وی در مارس پیشنهاد کرد خودروهای اپل را مونتاژ کند و در ماه مه همکاری با گوگل در زمینه خودروهای بدون راننده را اعلام کرد.
 
ورود سامسونگ به بخش قطعه سازی خودرو، اتکای این شرکت به محصولات الکترونیکی مصرفی را کاهش می دهد.
 
منابع آگاه در ماه اوت اظهار کرده بودند سامسونگ در مرحله مذاکرات پیشرفته برای خرید تمام یا بخشی از شرکت مگنتی مارلی است که متعلق به شرکت خودروسازی فیات کرایسلر اتومبیل است. این شرکت کره ای علاقه خاصی به فعالیت سیستم‌های روشنایی، سرگرمی و مخابراتی مگنتی مارلی دارد و ممکن است بخواهد کل شرکت را خریداری کند.
 
مدیرعامل فیات کرایسلر در آن زمان با اشاره به اینکه مگنتی مارلی سرگرم مذاکره با شرکای احتمالی متعددی است، گفته بود: سامسونگ الکترونیکس یک شریک استراتژیک احتمالی محسوب می شود.

​​