فناوری اطلاعات

۷۰ درصد از ترافیک اینترنت موبایل به ویدئو اختصاص می یابد

منبع: مهر
پیش بینی ها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ درصد از کل ترافیک داده که به صورت بی سیم رد و بدل می شود مربوط به فایل های ویدئویی باشد.
 
کریس کاکس مدیر امور محصولات فیس بوک با حضور در کنفرانس روزنامه نگاری WSJD ضمن اعلام این مطلب افزود: بسیاری از فعالیت های کاربران گوشی ها و تبلت ها و دیگر وسایل الکترونیک قابل حمل در قالب ارسال ویدئو انجام خواهد شد که از آن جمله می توان به گپ زدن های زنده ویدئویی و انتقال از پیام رسان های متنی به پیام رسان های صوتی و ویدئویی اشاره کرد.
 
تعداد افرادی که تا ۵ سال دیگر مشتری خدمات ویدئویی اینترنتی خواهند شد حدود ۱.۷۱ میلیارد نفر برآورد شده است و از همین رو بسیاری از شرکت های فناوری درصدد راه اندازی خدماتی به منظور رفع همین نیاز هستند. ارائه خدمات پخش زنده ویدئویی در دستور کار اینستاگرام، فیس بوک و غیره قرار گرفته و برنامه های جانبی متناسب هم به همین منظور در دسترس قرار خواهد گرفت.
 
کارشناسان معتقدند طی سال های آینده با ارتقای سرعت و پهنای باند دسترسی به اینترنت نه تنها اقبال به ارتباطات ویدئویی بی سیم افزایش می یابد، بلکه کیفیت تصاویر رد و بدل شده نیز بسیار بهتر خواهد شد و شاید در آینده نه چندان دور کیفیت این تصاویر برای عموم مردم در حد کیفیت تصاویر حرفه ای تلویزیونی ارتقا یابد.

​​