فناوری اطلاعات

نمایشگاه گیم کانکشن 2016 فرانسه با حضور سه شرکت ایرانی آغاز شد

منبع: بنیاد ملی بازی های رایانه ای
گیم کانکشن یکی از نمایشگاه های بزرگ بین المللی در حوزه صنعت گیم بوده که از آن به عنوان رویداد تجاری حمایت و همیاری بازی سازان یاد شده و همه ساله در شهر پاریس کشور فرانسه برگزار می شود.
 
به اعتقاد برگزارکنندگان این رویداد، سالانه بیش از 2700 بازی ساز، ناشر، توزیع کننده و ارائه دهنده سرویس از سراسر جهان در این مجمع گرد هم آمده تا برای توسعه کسب و کار صنعت بازی های ویدیویی و رونق همکاری های بین کشوری گفت و گو کنند.
 
گیم کانکشن 2016 در حالی امروز آغاز به کار می کند که با حمایت ها و برنامه های اخیراً صورت گرفته بنیاد ملی بازی های رایانه ای، سه شرکت بازی ساز ایرانی نیز در آن حضور خواهند داشت.
 
به دنبال تدوین تعهدنامه های حمایتی و همیاری، چندی پیش فراخوانی جهت حضور شرکت های بازی ساز در نمایشگاه مورد بحث منتشر شد تا موسسات و استودیوهای ایرانی برنامه های خود را اعلام نمایند.
 
پس از بررسی رویکردهای ارسالی، جلسه ای میان شرکت های متقاضی، کارشناسان بنیاد، نمایندگان صنف بازی سازان و مسئولین مدعو صورت گرفت که در طی آن سه شرکت تاییدیه حضور در این نمایشگاه را دریافت کردند.
 
به موجب این جلسه، استودیو های آناشید، آوا گیمز و مدریک به عنوان نمایندگان ایران در نمایشگاه گیم کانکشن 2016 فرانسه حضور پیدا کرده اند. گفتنی است معیار انتخاب این موسسات پتانسیل و کیفیت محصولات، برنامه و اهداف حضور در رویدادهای بین المللی بوده است.

​​