فناوری اطلاعات

مایکروسافت امکان پرینت سه بعدی ساخته‌های بازی ماین کرافت را فراهم کرد

منبع: زومیت
مایکروسافت با استفاده از نرم‌افزار Paint 3D امکان پرینت سه بعدی ساخته‌های بازی ماین کرافت (Minecraft) را برای بازیکنان فراهم می‌کند.
 
مایکروسافت در حال افزودن قابلیت‌های سه‌بعدی متعددی به ویندوز ۱۰ است. این شرکت دقایقی پیش در کنفرانس خود در نیویورک از نرم‌افزار Paint 3D رونمایی کرد که به کاربران اجازه‌ی خلق ساخته‌های سه‌بعدی را می دهد. البته تمام قابلیت‌های این نرم‌افزار یه این مورد محدود نمی‌شود و بازیکنان ماین‌کرافت قادر خواهند بود تا ساخته‌های خود را از طریق این نرم‌افزار پرینت کنند. 
 
بدین ترتیب بازی ماین‌کرافت وارد فاز جدیدی خواهد شد. البته پیش از این نیز ابزار‌هایی وجود داشتند که قابلیت مشابهی را ارایه می‌کردند اما یکپارچه‌سازی ماین‌کرافت و پینت 3D در محیط ویندوز آزادی عمل زیادی به کاربران می‌دهد و روند انتقال ساخته‌های خود به دنیای واقعی را سهولت می‌بخشد.
 
 
کاربران ماین‌کرافت همچنین قادر خواهند بود تا ساخته‌های خود را در جامعه‌ی جدید مایکروسافت با نام Remix 3D آپلود کنند تا سایر کاربران نیز از آن بهره ببرند.
 
ماین‌کرافت یکی از محبوب‌ترین عنواین صنعت بازی‌ است. مایکروسافت سال ۲۰۱۴ امتیاز این بازی را با قیمت ۲.۵ میلیارد دلار از شرکت موژانگ خریداری کرد.

​​