فناوری اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات خبر داد: درخواست ایران از اپراتورهای عراقی برای تخفیف قیمت دیتای موبایل

منبع: مهر
معاون وزیر ارتباطات گفت: با توجه به قیمت بالای اینترنت موبایل در کشور عراق از اپراتورهای عراقی خواسته‌ایم قیمت اینترنت موبایل را در ایام اربعین به کاربران ایرانی تخفیف دهند.
 
محمدجواد آذری جهرمی بعد از ظهر امروز در حاشیه دیدار هیات عراقی با وزیر ارتباطات در مورد رایزنی‌های صورت گرفته برای کاهش نرخ های ارتباطی در ایام اربعین گفت: با مذاکرات صورت گرفته تمامی ارتباطات دو کشور شامل موبایل به موبایل و تلفن ثابت به موبایل از طریق رومینگ و با کاهش ۵۰ درصدی در ایام اربعین انجام می شود.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون سه اپراتور موبایل عراقی با اپراتورهای موبایل ایرانی برای تسهیل ارتباطات در این ایام وارد مذاکره شده‌اند، خاطرنشان کرد: از آنجایی که قیمت دیتای موبایل در عراق زیاد است، درخواست داده ایم که طرف عراقی نسبت به تخفیف قیمت دیتا برای کاربران ایرانی نیز اقدامی صورت دهد.
 
آذری جهرمی با اشاره به اینکه مسیرهای ارتباطی میان دو کشور نیز افزایش پیدا کرده است، اضافه کرد: با توجه به اینکه پیش بینی می کنیم نسبت به سال گذشته با افزایش زائر روبرو شویم، ظرفیت خطوط ارتباطی را به ۱۲۸ STM۱ افزایش دادیم.
 
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: تعرفه رومینگ میان اپراتورهای ایرانی و اپراتورهای عراقی به زودی از سوی اپراتورهای ایرانی اعلام خواهد شد، در همین حال امکان استفاده از سیم کارت های عراقی نیز برای زوار ایرانی در کشور عراق فراهم است.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به زوار ایرانی توصیه کرد: با توجه به تعرفه در نظر گرفته شده برای برقراری ارتباطات از اپراتوری که کمترین نرخ را دارد، استفاده کند.
 
وی گفت: با توجه به اینکه نرخ مکالمه رومینگ در عراق گران محاسبه می شود، بهتر است که زائران ایرانی برای بهینه سازی مصرف خود برای ارتباطات عراق به عراق از سیم کارت های عراقی استفاده کند و برای ارتباطات عراق به ایران و بالعکس استفاده از رومینگ مقرون به صرفه است.
 
آذری جهرمی افزود: مطابق با گفته اپراتورهای عراقی این اپراتورها برای مکالمات زائران ایرانی و نیز دیتای زائران بسته های تشویقی در نظر گرفتند تا ارتباطات زوار با تسهیلات بهترین انجام شود.

​​