فناوری اطلاعات

تجهیز کلاهخودهای جنگی به هدست‌های واقعیت مجازی

منبع: مهر
اگر چه مایکروسافت هنوز از هدست هولولنز خود به عنوان ابزار جنگی استفاده نکرده است، اما یک شرکت اوکراینی به نام LimpidArmor هولولنز را در کلاهخود سربازان به کار گرفته است.
 
LimpidArmor معتقد است فناوری واقعیت مجازی می تواند کارکردهای نظامی فراوانی پیدا کند و کلاهخودی برای استفاده سربازان طراحی کرده که در آن از هدست واقعیت مجازی هولولنز شرکت مایکروسافت استفاده شده است.
 
این کلاهخود برای استفاده فرماندهان تانک ها طراحی شده تا بتوانند از آن در کنار دوربین های سیستم های بررسی محیطی به منظور افزایش شناخت و اطلاعات خود از محیط اطراف بهره ببرند. این دوربین ها در دو طرف تانک ها و دیگر وسایل نقلیه جنگی نصب می شوند و تصاویری را از محیط نبرد به تانک مخابره می کنند.
 
استفاده از هدست های واقعیت مجازی در محیط نبرد ردگیری خودکار اهداف را تسهیل کرده و شناسایی دشمن و نیروهای خودی و موقعیت هر یک را تسهیل می کند.
 
شرکت‌LimpidArmor ماه گذشته هدست های واقعیت مجازی خود را در نمایشگاه تسلیحات و امنیت در شهر کیف به نمایش گذاشت. طراحی این سیستم فعلا به طور آزمایشی صورت گرفته و فعلا برنامه ای برای عرضه تجاری آن وجود ندارد.

​​