تلفن همراه

آخرین گوشی هوشمند دارای صفحه کلید فیزیکی به بازار می آید

منبع: مهر
اگر چه ایده عرضه گوشی های هوشمند با صفحه کلید فیزیکی دیگر جذابیتی ندارد، اما شرکت بلاک بری قصد دارد برای آخرین بار در جهان چنین گوشی را طراحی و تولید کند.
این شرکت که تولیداتش در زمانی نه چندان دور در میان صاحبان مشاغل و شرکت های تجاری بسیار محبوب بود، این روزها به علت شدت استقبال از گوشی های اندرویدی و آیفون حال و روز خوشی ندارد و در شهریور ماه گذشته از خداحافظی با بازار تولید گوشی های هوشمند خبر داده بود. اما به نظر می رسد بلاک بری قصد دارد وداعی باشکوه با این بازار پررونق داشته باشد.
 
جان چن مدیرعامل این شرکت کانادایی تایید کرده که این گوشی دارای صفحه کلید آخرین گوشی هوشمندی است که بلاک بری عرضه می کند.
 
در مورد ویژگی های فنی این گوشی یا زمان دقیق عرضه آن خبر دقیقی در دست نیست. اما گفته می شود این گوشی مرکوری نام خواهد داشت و دارای پردازنده هشت هسته ای کوالکوم، سه گیگابایت رم، نمایشگر فوق دقیق 4.5 اینچی، باتری 3200 میلی آمپری و دوربین 18 مگاپیکسلی خواهد بود. سیستم عامل این گوشی Android Nougat خواهد بود.
 
با توجه به این مشخصات گوشی یاد شده یک گوشی متوسط خواهد بود که بعید به نظر می رسد چندان با استقبال مواجه شود. اما ممکن است افرادی که دوست دارند خاطره گوشی های مجهز به صفحه کلید را زنده کنند از عرضه آن خوشحال شوند.

​​