تلفن همراه

بازگشت صفحه کلید فیزیکی به گوشی جدید بلکبری

منبع: زومیت
مدیرعامل شرکت بلک‌بری وعده داده است که گوشی جدید این کمپانی، دارای صفحه کلید فیزیکی محبوب و سنتی این برند خواهد بود.
 
تا چندی پیش  بلک‌بری در میان مشتریان خود به مواردی چون کارکردهای بهبودیافته مختص سازمان‌ها، امنیت بالا و سخت‌افزار قابل‌اعتماد شهرت داشت. صفحه‌کلید این گوشی‌ها؛ هم در میان مردم عادی و هم در میان کاربران سازمانی مورد توجه بود.  این صفحه‌کلید محبوب به لحاظ قابلیت‌هایشان یک سر و گردن بالاتر از نمونه‌های مشابه در میان دستگاه‌های موجود در بازار بود و بیشتر کاربران برای ویرایش فایل‌های نوشتاری و ارسال ایمیل با آن راحت بودند. اما برای بسیاری از افراد صفحه‌کلید موجود در مدل پرایو (Prive) که در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد، ناامیدکننده بود. این صفحه‌کلید ساده، در اولین مدل گوشی اندرویدی که بلک‌بری تولید کرد نیز مورداستفاده قرار گرفته بود و از نظر کیفیت، دارای سطحی پایین‌تر از صفحه‌کلید خاصی بود که پیش از آن در دیگر دستگاه‌های بلک‌بری دیده می‌شد. بر اساس مصاحبه‌ای که مدیرعامل شرکت بلک‌بری ،جان چن (John Chen) انجام داده است، این شرکت برنامه دارد به وعده خود به هواداران مبنی بر بازگرداندن صفحه‌کلید قدیمی و محبوب این برند به گوشی‌های جدید عمل کند.
 
اطلاعاتی که از چن در این رابطه به دست آمده، عملا اطلاعاتی بسیار پراکنده‌اند و چیز خاصی درباره دستگاه جدیدی که مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند، بیان نمی‌کنند. تنها چیزی که می‌توانیم قطعا بگوییم این است که این گوشی از کیبورد مشهور بلک‌بری بهره خواهد برد. البته خوشبختانه همچون سایر دستگاه‌های جدیدی که راهی بازار می‌شوند، شایعات و اخبار درز یافته در مورد این دستگاه فراوان است. دستگاهی که چن وعده آن را داده بود و معاون مدیرعامل شرکت بلک‌بری در امور فروش جهانی، الکس تربر (Alex Thurber) در مصاحبه با بی‌بی‌سی از آن یاد کرد، با اسم رمز مرکوری (Mercury) شناخته می‌شود.
 
این گمانه‌زنی‌ها در حد شایعه هستند؛ اما اطلاعات به‌دست‌آمده از  این دستگاه در بنچمارک Geekbench مستدل‌ترین مدرک به‌دست‌آمده از آن به شمار می‌رود. بر اساس این اطلاعات؛ دستگاه یادشده از یک پردازنده ۸ هسته‌ای اسنپدراگون در کنار ۳ گیگابایت حافظه رم بهره می‌برد. شایعات همچنین به یک اسکنر اثر انگشت اشاره می‌کنند که در اسپیس‌بار جایگذاری شده است. مدتی پیش یک نسخه از بلک‌بری پاسپورت که سیستم‌عامل اندروید را اجرا می‌کرد به یکی از اعضای فروم Crackberry فروخته شد که پس از مدت کوتاهی بلک‌بری موفق به بازپس‌گیری آن شد و از آن پس هیچ‌گونه خبری در مورد چنین دستگاهی منتشر نشده است. این احتمال وجود دارد که این گوشی که ناخواسته سر از بازار سیاه در آورده بود، همان دستگاهی باشد که چن وعده آن را داده است. 

​​