لبه تکنولوژی

بالاخره سهامداران تسلا به خریداری سولار سیتی رضایت دادند

منبع: دیجیاتو
شرکت تسلا مدت ها است که به دنبال خریداری تمام سهام و در اختیار گرفتن مالکیت کامل کمپانی تولید کننده باتری و پنل های خورشیدی «سولار سیتی» (Solar City) بوده.
 
اما این مسئله با مشکلات متعددی رو به رو شد، تا جایی که برخی از سهامداران به خاطر عدم شفافیت روند این واگذاری، از مدیرعامل شرکت، یعنی ایلان ماسک شکایت کردند، اما به نظر می رسد بالاخره او توانسته رضایت کامل همه آنها را برای انجام این انتقال ۲.۶ میلیارد دلاری به دست بیاورد.
 
ادغام با سولار سیتی بخشی از «طرح بزرگ» یا همان «Master Plan» ماسک است که به واسطه آن روند تولید و ذخیره سازی انرژی در خودروهای برقی این شرکت یکپارچه خواهد شد. ضمن این که می توان این اقدام را یکی از پیش زمینه های اصلی برای پیش برد دیگر اهداف از جمله ورود به بازار کامیون ها و اتوبوس های برقی و همچنین سامانه خودروهای اشتراکی دانست.
 
اگر تسلا بتواند وضعیت مالی خود را به درستی مدیریت کند، این ادغام به طور قطع در بلند مدت به نفع آن خواهد بود، چرا که چرخه کامل تولید انرژی (پنل های خورشیدی سقفی در اتوموبیل ها و خانه ها) و ذخیره سازی (باتری خودروهای تسلا) آن را برای کلیه محصولاتش در دست خواهد گرفت.
 
با ورود این عضو جدید، رویای ابرکارخانه (گیگافکتوری) ماسک یک قدم بلند دیگر به سوی تکمیل شدن بر خواهد داشت.

​​