تلفن همراه

احتمال عرضه آیفون ۸ بدون نمایشگرهای او ال ای دی قوت گرفت

منبع: مهر
در حالی که شرکت اپل تلاش دارد گوشی های جدید آیفون را سال آینده با نمایشگرهای شفاف تر و کم مصرف تر او ال ای دی عرضه کند، اما در این زمینه مشکلاتی به وجود آمده است.
شرکت های طرف قرارداد با اپل مانند سامسونگ که قرار است این نمایشگرها را تهیه کنند، از امکانات و توانمندی لازم برای تولید حجم بالایی از گوشی های او ال ای دی برخوردار نیستند و نمی توانند درخواست های اپل را برآورده کنند.
 
منابع نزدیک به اپل می گویند علیرغم همه مشکلات این شرکت در تلاش است حداقل یک گوشی آیفون ۸ را در سال ۲۰۱۷ با نمایشگر OLED روانه بازار کند.
 
اگرچه شرکت های طرف قرارداد با اپل در تلاش هستند تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهند، اما بعید است آنها بتوانند تا قبل از سال ۲۰۱۸ موانع موجود را برطرف کنند. زیرا تولید نمایشگرهای OLED کار دشواری است و به توانمندی های فنی زیادی نیاز دارد.
 
چهار شرکت طرف قرارداد اپل در این زمینه ال جی، سامسونگ، شارپ و Japan Display هستند. پیش از این گفته می شد ممکن است سامسونگ به تنهایی کار تامین این نمایشگرها را بر عهده بگیرد، اما حالا مشخص شده که این شرکت کره ای از توانایی لازم برای این کار برخوردار نیست.
 
ناظران بازار هشدار می دهند اگر اپل نتواند در گوشی های جدید خود از نمایشگرهای OLED استفاده کند، جایگاه برتر خود در دنیای گوشی های هوشمند را از دست می دهد، به خصوص که بسیاری از رقبای آن در اندیشه تولید گوشی هایی با نمایشگرهای مذکور هستند.

​​