تلفن همراه

ال‌جی، هزینه‌ کامل گوشی نکسوس ۵X را به کاربرانش برمی‌گرداند

منبع: دیجی کالا
بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت‌های مختلف، شرکت ال‌جی در اقدامی جدید غرامت گوشی‌های مدل نکسوس ۵X را که دچار مشکلات سخت‌افزاری شده‌اند، به‌طور کامل پرداخت می‌کند. به بیان ساده‌تر کاربران می‌توانند تمام هزینه‌ای که صرف تهیه‌ی این گوشی کرده‌اند را یکجا از ال‌جی پس بگیرند.
 
 
معمولا زمانی که کاربران تلفن‌های همراه با گوشی‌های‌شان به ‌مشکل برمی‌‎خوردند، باید آن را به مرکز خدمات پس از فروش بفرستند. مدتی هم طول می‌کشد تا مرکز خدمات، گوشی را تعمیر کند یا آن را با یک گوشی نو یا تعمیرشده‌ی دیگر، تعویض کند.
 
اما این‌طور که از اخبار و اطلاعات منتشر شده در اینترنت برمی‌آید، این مورد قرار نیست برای کاربران نکسوس ۵X ال‌جی که گوشی‌شان دچار آسیب سخت‌افزاری شده و مدام خاموش و روشن می‌شود، اتفاق بیافتد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این کاربران تمام هزینه‌ای که برای تهیه‌ی نکسوس ۵X کرده‌اند را یک‌جا پس می‌گیرند و دیگر خبری از گوشی نو یا یک گوشی تعمیر شده‌ی جایگزین نیست.
 
این‌طور که از اطلاعات منتشر شده برمی‌آید، مرکز خدمات پس از فروش ال‌جی، برای تعمیر این مشکل به قطعه‌ای نیاز دارد که دیگر تولید نمی‌شود و به‌همین خاطر هم مدیران ال‌جی تصمیم گرفته‌اند گزینه‌ی تعمیر را از روی میز خارج کنند. حتما برای‌تان جالب خواهد بود اگر بدانید گوگل هم‌زمان با عرضه‌ی جهانی گوشی‌های پیکسل، تولید گوشی‌های نکسوس ۵X را متوقف کرده است. با این حساب شاید هنوز بعضی از خرده‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های موبایل نکسوس ۵X برای فروش داشته باشند، اما ال‌جی دیگر گوشی‌های این سری را تولید نمی‌کند و نکسوس ۵X رسما به پایان راه‌اش رسیده است.
 
البته بر اساس اطلاعات منتشر شده، گویا برای به جریان افتادن پروسه‌ی بازگشت گوشی و دریافت هزینه‎ی خرید از ال‌جی زمان زیادی باید صرف کرد؛ اما با این وجود برای آن دسته از کاربرانی که وجه کامل گوشی‌شان را بعد از مدتی دریافت می‌کنند و برای چندین ماه هم از گوشی نکسوس‌شان استفاده کرده‌اند، این اتفاق می‌تواند جذاب باشد.
 
تعداد زیادی از گوشی‌های نکسوس ۵X ال‌جی که در ایران فروخته شده، با گارانتی رسمی و زیرنظر نمایندگی ال‌جی عرضه شده‌ بودند؛ با این حساب کاربران ایرانی هم باید بتوانند از این سرویس عودت وجه کامل گوشی استفاده کنند. فردا تلاش خواهیم کرد با نمایندگی گوشی‌های ال‌جی در ایران تماس بگیریم و این موضوع را جویا شویم.

​​