تلفن همراه

رئیس سازمان تعزیرات: عوارض و گمرکی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی واردات آیفون۷ پرداخت نشده است

منبع: تسنیم
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در واردات گوشی‌های موبایل آیفون۷، یک‌هزار میلیارد تومان عوارض و گمرکی به دولت پرداخت نشده است.
 
علیرضا جمشیدی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی عصر روز گذشته در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان ضمن تسلیت ایام رحلت رسول مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، گفت: در دنیا دو نظام رسیدگی به جرم و تخلف وجود دارد که از هم جدا و قابل تفکیک است.
 
جمشیدی با اشاره به اینکه تخلف باید چارچوب‌هایی برای رسیدگی داشته باشد، خاطرنشان کرد: برای بررسی پرونده‌ها می‌بایست دادرسی متفاوت و همچنین در رسیدگی به تخلفات سرعت را مد نظر قرار دهیم.
 
معاون وزیر دادگستری با بیان این مطلب که قاچاق زیان‌های جبران ناپذیر به جامعه وارد می‌کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بعد اقتصادی تأکید کردند که قاچاق تولید را فلج می‌کند.
 
این مسئول قاچاق را محصول کم‌کاری مدیران در کشور عنوان کرد و یادآور شد: قاچاق چهار بعد دارد که یک مورد آن در بعد اقتصادی است.
 
جمشیدی اظهار کرد: در مدت یک روز بازرسی از انبارهای تهران، 500 میلیارد تومان کالای خانگی قاچاق کشف شد که پرونده آن در حال رسیدگی است.
 
وی با بیان اینکه در واردات گوشی‌های موبایل آیفون7، یک‌هزار میلیارد تومان عوارض و گمرکی به دولت پرداخت نشده است، یادآور شد: تمام گوشی‌های موبایل سریال دارد و همه آنها را می‌توان کنترل کرد اما یک سال از تصمیم‌گیری درباره موبایل آیفون7 می‌گذرد و اتفاقی نیفتاده است.
 
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این مطلب که تعزیرات حکومتی قائل به برخوردهای پیشگیرانه است، گفت: از تمامی دستگاه‌های مربوطه می‌خواهیم تا همکاری بیشتری با ادارات کل تعزیرات حکومتی در سراسر کشور داشته باشند تا بتوانیم سرعت رسیدگی و برخورد با تخلفات را افزایش دهیم و بر بهبود کیفیت مبارزه با قاچاق در کشور بیفزاییم.

​​