فناوری اطلاعات

تراشه های اینتل، مغز متفکر خودروهای بدون سرنشین

منبع: ایرنا
قرار است تا سال 2019 میلادی تراشه های ساخت شرکت اینتل به عنوان مغز متفکر خودروهای بدون سرنشین محصول مشترک شرکت Delphi Automotive Plc و Mobileye مورد استفاده قرار گیرند.
 
 
در حال حاضر شرکت Delphi نمونه های اولیه خودروهای بدون سرنشین را در سنگاپور مورد آزمایش قرار می دهد. اما مقامات شرکت امیدوارند تا سال 2017 میلادی بتوانند یک ناوگان آزمایشی از این خودروها را در یکی از شهرهای آمریکا، مجهز کنند. همچنین این شرکت به دنبال راه اندازی یک ناوگان آزمایشی در یکی از شهرهای اروپایی است.
قرار است این خودروهای بدون سرنشین در ابتدا در مناطق محدود و کنترل شده مانند فرودگاه ها مورد استفاده قرار گیرند. 
 
دو شرکت تصمیم دارند پیش نمایشی از عملکرد محصول مشترک خود را در نمایشگاه Consumer Electronics که در ماه ژانویه در لاس وگاس برگزار می شود، برای عموم به اجرا بگذارند. 
 
به منظور ناوبری در این خودروهای بدون سرنشین از فناوری تصویربرداری لیزری موسوم به LIDAR استفاده می شود که یک فناوری بسیار پرهزینه برای خودروهای مصرفی محسوب می شود. 
در حال حاضر علاوه بر شرکت Delphi، شرکت هایی همچون گوگل، Uber Technologies و Tesla Motors نیز در تلاشند تا خودروهای بدون سرنشین را وارد جاده های آمریکا کنند. در صورتی که این شرکت ها موفق شوند، ساختار سیستم حمل و نقل این کشور متحول خواهد شد.

​​