فناوری اطلاعات

مدیر عامل افرانت اعلام کرد: افزایش تقاضا برای خدمات دیتاسنتر ابری

مدیر عامل افرانت گفت : پس از افتتاح دیتاسنتر ابری افرانت ، حجم تقاضا برای استفاده ازخدمات این دیتاسنتر به میزان قابل ملاحظه‌ای از سوی کارآفرینان و شرکت‌های خدمات ارزش افزوده ، افزایش داشته است.
 
فریدون قاسم زاده مدیر عامل شرکت افرانت در گفتگو با تماس نیوز با اشاره به راه اندازی دیتا سنتر ابری در مرداد ماه سال جاری ، گفت : پس از افتتاح دیتاسنتر ابری افرانت ، حجم تقاضا برای خدمات دیتاسنتر افرانت به میزان قابل ملاحظه‌ای از سوی کارآفرینان و شرکت‌های خدمات ارزش افزوده (vas، cp، sp)، پرداخت الکترونیکی و MVNO افزایش داشته است.
 
وی به طرح ارائه خدمات سرور مجازی رایگان به 100 شرکت کوچک کسب و کاری اشاره کرد و افزود : معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان هماهنگ کننده از سوی وزارت ارتباطات با ارسال نامه ای این طرح را به تمام استان ها اعلام کردند که در همین زمینه چند استان درخواست‌های خود را ارائه داده و هم اکنون خدمات مورد نظر خود را از افرانت دریافت می‌کنند.
 
مدیر عامل شرکت افرانت با بیان اینکه شرکت‌ها برای دریافت این خدمت باید سالانه مبلغ 12 میلیون ریال پرداخت کنند ، تصریح کرد :  با توجه به درخواست برخی از شرکت های نوپا برای دریافت سرورهای قوی تر و یا تعداد بیشتر ،  مقرر شد با رعایت سقف 120 میلیون تومان برای یکصد شرکت این کار انجام شود که در این صورت زمان ارایه سرویس تغییر می کند.
 
صرفه جویی در سرمایه گذاری با خدمات ابری
 
وی ادامه داد : خدمات ابری به دلیل تبدیل هزینه های سرمایه گذاری (Capex) به جاری (Opex) صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای را برای شرکت‌ها به همراه دارد و این شرکت‌ها پس از پایان دوره رایگان، می‌توانند با ادامه استفاده از خدمات ابری، همچنان هزینه‌های سرمایه گذاری خود را به حداقل رسانده و برنامه خود را برروی طراحی محصول و فروش آن در بازار متمرکز کنند.
 
ارائه خدمات سرور مجازی رایگان به 100 شرکت کوچک کسب و کاری
 
 قاسم زاده با بیان اینکه اجرای طرح خدمات سرور مجازی رایگان به 100 شرکت کوچک کسب و کاری را شرکت افرا نت به صورت مستقل انجام می دهد ، افزود : این طرح به صورت مستقل از سوی شرکت افرانت تامین مالی شده و در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی این شرکت و فرهنگ سازی برای استفاده از خدمات ابری که روش نوینی در جهان است، قرار دارد.

​​