تلفن همراه

از iOS به اندروید سفر کنید

منبع: ایسنا
حرکت از سمت اپل به اندروید برای کاربران iOS که می‌خواهند از این دیوار عبور کنند، در حال حاضر به لطف ویژگی جدید گوگل درایو راحت‌تر شده است.
 
اگر شما یک کاربر وفادار به iOS هستید، تنها تعداد انگشت‌شماری گوشی هوشمند برای انتخاب دارید: آیفون  SE، آیفون ۶s یا ۶s Plus یا آخرین مدل‌های آن آیفون ۷ و ۷ Plus.
 
در سمت دیگر اندروید، داستان بسیار متفاوتی دارد، با چندین و چند گوشی هوشمند از شرکت‌های متفاوتی از جمله ال‌جی، اچ‌تی‌سی، گوگل، سامسونگ و سونی. بنابراین اگر شما به دنبال تنوع هستید، اندروید به شما توصیه می‌شود.
 
بنابراین اگر تصمیم گرفتید که از iOS به اندروید بروید، اما در این اندیشه هستید که چطور می‌خواهید همه چیز آیفون خود را به یک اندروید منتقل کنید، این‌جاست که قابلیت پشتیبان‌گیری جدید در نرم‌افزار گوگل درایو iOS می‌تواند به شما کمک کند و در وب‌سایت سی‌آی‌او نحوه این انتقال آمده است.
 
انتقال مخاطبین، تقویم، عکس‌ها و فیلم‌های آیفون به آندروید
 
گوگل به تازگی یک ویژگی جدید به برنامه Google Drive برای iOS اضافه کرده که به شما کمک می‌کند سیستم عامل خود را به اندروید تغییر دهید. البته گوگل در این تغییر به حفظ منافع خود فکر کرده است.
 
 
قابلیت پشتیبان‌گیری موجب ذخیره مخاطبان، رویدادهای تقویم، عکس‌ها و فیلم‌ها در گوگل‌درایو می‌شود و از آنجا و با استفاده از اپلیکیشن درایو اندروید (Drive Android) شما به راحتی می‌توانید محتوای مورد نظر را در دستگاه اندروید جدید خود دانلود کنید. اگر شما در حال حاضر از تقویم گوگل و جی‌میل روی آیفون خود استفاده می‌کنید، نیازی به تهیه نسخه پشتیبان از قرار ملاقات و یا ایمیل خود ندارید.
 
برای دسترسی به قابلیت پشتیبان‌گیری، اپلیکیشن گوگل درایو را باز کنید، به بخش تنظیمات (Settings) و پشتیبان‌گیری (Backup) بروید و تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبان، رویدادهای تقویم، عکس‌ها و فیلم‌ها را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید این روند می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد، به خصوص اگر تعداد زیادی عکس و ویدئو روی گوشی خود داشته باشید.

​​