فناوری اطلاعات

سرویس ویژه مایکروسافت برای آژور رونمایی شد

منبع: همکاران سیستم
مایکروسافت سرویس جدیدی برای پلتفرم ابری آژور راه‌اندازی کرده است که توسعه‌گران با آن می‌توانند از طریق بهره‌گیری از Microsoft Bot Framework، بات‌های مورد نظر خود را تولید و مدیریت کنند.
 
این سرویس، خدمات بات آژور (Azure Bot Service) نام دارد و به گفته مایکروسافت، فرایند توسعه بات‌های هوشمند را سرعت می‌بخشد.
 
شرکت‌ها با Azure Bot Service می‌توانند بات‌هایی جهت تعامل طبیعی با مشتریان و کاربران خود بسازند و آنها را از راه‌های گوناگونی همچون اپلیکیشن، وب‌سایت، پلتفرم SMS، نرم‌افزار چت اداری Slack، پیام‌رسان فیس‌بوک، اسکایپ، و دیگر سرویس‎های پرطرفدار به خدمت گیرند. 
 
Azure Bot Service با هدف به‌کارگیری آسان و ثبت خودکار بات‌ها در Microsoft Bot Framework، از یک الگوی Azure Resource Manager استفاده می‌کند. 
 
هری شام (Harry Shum) معاون رئیس اجرایی مایکروسافت که گروه پژوهشی و هوش مصنوعی این شرکت را رهبری می‌کند با بیان این که در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار توسعه‌گر با Microsoft Bot Framework به تولید بات‌ها مشغولند، گفت شرکت‌هایی همچون لاوز (Lowe’s)، اوبر (Uber)، DutchCrafters و شبکه اجتماعی آشپزی AllRecipes.com از Cortana Intelligence و Azure استفاده می‌کنند.

​​