تلفن همراه

مبدع آندروید گوشی جدیدی با هوش مصنوعی فوق العاده می سازد

منبع: مهر
اندی روبین یکی از خالقان سیستم عامل آندروید در حال تاسیس شرکت جدیدی است و قصد دارد گوشی هوشمند تازه ای بسازد که از هوش مصنوعی بی سابقه ای برخوردار خواهد بود.
این گوشی دارای بدنه سرامیکی و همین طور نمایشگر بسیار بزرگی خواهد بود که کل بخش جلوی گوشی را می پوشاند.
 
شرکت جدیدی که روبین به همین منظور تاسیس خواهد کرد، Essential نام دارد و تولید گوشی هوشمند مجهز به هوش مصنوعی بالا تنها یکی از برنامه های این شرکت خواهد بود.
 
با استفاده از این گوشی های دارای هوش مصنوعی می توان بسیاری از امور روزمره را انجام داد و دستگاه های مختلف الکترونیک و برقی را کنترل کرد. Essential لوازم جدیدی را برای استفاده در منازل و هوشمندسازی آنها نیز تولید خواهد کرد.
 
گوشی یاد شده در اواسط سال ۲۰۱۷ روانه بازار خواهد شد و مذاکره با فاکس کان برای تولید آن در جریان است. گفته می شود این گوشی دارای نمایشگری بزرگتر از آیفون ۷ بوده و از فناوری لمس سه بعدی نیز پشتیبانی می کند تا کاربران با کم و زیاد کردن میزان فشار به سطح گوشی بتوانند دستورات مختلفی را به آن منتقل کنند.
 
گوشی یاد شده به صورت ماژولار طراحی می شود تا کاربران بتوانند بخش ها و اجزای مختلف آن را به راحتی از یکدیگر جدا کرده و سپس به هم متصل کنند. دوربین آن نیز قابلیت عکاسی و فیلم برداری ۳۶۰ درجه را خواهد داشت.
 
این گوشی از قابلیت خودآموزی نیز برخوردار است و به تدریج عادات و سلائق و نیازهای کاربر خود را درک کرده و خود را با آنها تطبیق خواهد داد. روبین فعلا گروهی ۴۰ نفره را برای ساخت این محصولات هوشمند گرد هم آورده که عمدتا کارمندان سابق شرکت های اپل و آلفابت هستند.

​​