فناوری اطلاعات

شایعات از 8 گیگابایت رم و 3.5 ترافلاپ قدرت مکمل سخت افزاری نینتندو سوییچ می گویند

منبع: دیجیاتو
جای بحثی نیست که نینتندو سوییچ اگرچه از Wii U بسیار قوی تر است اما قطعا یارای مقابله با پلی استیشن 4 پرو و اکس باکس اسکورپیو از لحاظ سخت افزاری را ندارد و نمی تواند در سطح آن ها ظاهر شود.
 
اما اخبار اخیر از ارائه یک واحد مکمل سخت افزاری برای این کنسول حکایت دارند که می تواند توان پردازشی دستگاه را شدیدا افزایش دهد. در واقع برخورد نینتندو با این ماجرا را می توان مشابه کاری دانست که دو کمپانی دیگر با ارائه کنسول های میان نسلی انجام دادند.
 
تصور کنید یک واحد سخت افزاری دیگر می خرید و به کنسول تان متصل می کنید تا قدرت آن به حدی برسد که بازی های پر جزئیات گرافیکی را در حالت 4K هم به نمایش گذارد اما این مسئله، ضعف کلی سوییچ از لحاظ سخت افزار را توجیح نمی کند و دست کم در حال حاضر سبب نمی شود که توسعه دهندگان بیشتری به ساخت بازی برای سوییچ روی آورند.
 
اولین بار چنین طرحی را در پتنت خود نینتندو مشاهده کردیم و حالا یکی از کاربران انجمن NeoGAF به این مسئله پرداخته و آن را با جزئیات بیشتری تعریف کرده است.
 
گویا این واحد مکمل سخت افزاری دارای 8 گیگابایت رم (سوییچ 4 گیگابایت رم دارد) و واحدی گرافیکی بسیار مشابه به GTX 1060 انویدیا است. از آنجایی که کیت توسعه آن به دست توسعه دهنده ها رسیده و پتنت اش هم توسط نینتندو ثبت شده، باید منتظر اعلام چنین طرحی از سوی نینتندو بود.

​​