فناوری اطلاعات

در مقابل اتوبانِ بازِ واردات، برای صادرات چراغ‌قرمز فراوان است

منبع: ایسنا
وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با انتقاد از مشکلات موجود در سیستم اداری واردات و ‌صادرات کشور گفت: امروز اتوبان واردات باز و در مسیر صادرات چراغ قرمز و موانع و پیچ‌های بسیار وجود دارد که باید این رویه اصلاح شود.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، در هشتمین کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین که با حضور  همتی استاندار قزوین، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر همبستگی خوبی در کشور وجود دارد که باید مراقب بود در سایه شرایط مختلف سیاسی و اجتماعی مورد لطمه قرار نگیرد.
 
وی افزود: آنچه شاخص‌های مختلف نشان می‌دهد استان قزوین به سبب همت و ‌عزم مسئولان اراده خوبی برای پیشرفت و ‌ارتقاء استان دارند که جای تقدیر دارد.
 
واعظی با تقدیر از اقشار مختلف مردم گفت: همه مسئولان خود را بدهکار مردمی بدانند که در طول پیروزی انقلاب تا کنون همواره در صحنه حضور داشته و پشت مسئولان خود ایستاده‌اند.
 
این مسئول با اشاره به آمار جذب سرمایه خارجی در استان قزوین تصریح کرد: در ۹ ماهه اول سال ۴۵۰ میلیون دلار جذب سرمایه خارجی صورت گرفت که رقم مطلوبی است و می‌تواند بیشتر شود.
 
 وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تأکید کرد: دولت بر حمایت از بخش خصوصی اصرار دارد لذا نباید بخش‌های دولتی خود را رقیب بخش خصوصی بدانند.
 
وی ادامه داد: عزم جدی برای فعال کردن بخش خصوصی  و حل مشکلات این حوزه وجود دارد چرا که یکی از بندهای اصلی اقتصاد مقاومتی توجه به بخش خصوصی و فعال کردن آن است.
 
واعظی با انتقاد از مشکلات موجود در سیستم اداری واردات و ‌صادرات کشور گفت: امروز اتوبان واردات باز و در مسیر صادرات چراغ قرمز و موانع و پیچ‌های بسیار وجود دارد.
 
وی افزود: این شیوه مدیریت باید تغییر کرده و با دقت در واردات مورد نیاز و تسهیل صادرات به ارزآوری بیشتر کمک شود.
 
وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات خبر داد: برای حمل ونقل سریع‌تر و آسان‌تر کالاها، طی توافقی با دولت آذربایجان قرار است ترمینال ریلی در آستارا راه‌اندازی شود تا از طریق قطار حمل ونقل صورت بگیرد.
 
واعظی در پایان از افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در دهه فجر خبر داد و خاطرنشان کرد: با این شبکه ملی ازتباطات خدمات سرعت و کیفیت بیشتر به خود گرفته و مردم می‌توانند به راحتی و با قیمت کمتر از این خدمات بهره ببرند.

​​