فناوری اطلاعات

برگزاری اولین جشنواره و نمایشگاه محصولات هوشمند در کشور

منبع: ایسنا
نخستین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی فناوری‌های هوشمند با عنوان Iran Smart Tech یا IST 2017 در نیمه اول سال 1396 در تهران برگزار می‌شود.
 
«ایران اسمارت‌تک» بزرگترین گردهمایی مبتکرین و مخترعین، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های دانش‌بنیان، متخصصین و پژوهشگران فناوری‌های هوشمند محسوب می‌شود که در دو قسمت جشنواره و نمایشگاه برگزار خواهد شد.
 
در بخش جشنواره این رویداد علاقه‌مندان می‌توانند در دو بخش ایده، طرح و یا اختراع تجاری‌سازی‌نشده و محصول و یا خدمات فناوری‌های هوشمند تجاری‌سازی شده شرکت کرده و پس از ارزیابی در بخش برترین‌ها با همگروهان خود رقابت و درصورت تایید کمیته داوران مدال برترین‌های فناوری‌های هوشمند را دریافت کنند.
 
شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و خارجی علاوه بر شرکت در بخش برترین‌های فناوری‌های هوشمند جشنواره و رقابت با یکدیگر می‌توانند محصولات دستاوردهای خود را در نمایشگاه 3 روزه ایران اسمارت‌تک (Iran Smart Tec) به معرض دید عموم درآورند.
 
شناسایی و معرفی فعالان حوزه فناوری‌های هوشمند، تجلیل از برترین‌های حوزه فناوری‌های هوشمند، هدایت و حمایت مادی و معنوی فعالان حوزه فناوری‌های هوشمند، توسعه و ترویج گفتمان هوشمندسازی و ایجاد شهرهای هوشمند در کشور و بسترسازی به جهت انتقال فناوری‌های نوین به داخل کشور از جمله اهداف این جشنواره و نمایشگاه است.
 
این جشنواره و نمایشگاه به همت مرکز نوآوری و پارک فناوری شهرداری تهران، دپارتمان ترویج فناوری‌های نوین تعاونی هنرمندان جوان، مؤسسه مهنا و با پشتیبانی ستادهای فناوری‌های نوین معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
 
اولین جشنواره و نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند ایران در نیمه اول سال 1396 در تهران برگزار می‌شود.

​​