تلفن همراه

مدیرعامل ایرانسل عنوان کرد:‌ ارایه سرویس نسل 4.5 ایرانسل در 150 شهر/ رشد 5 برابری استفاده 4G در شبکه ایرانسل

منبع: تماس نیوز
مدیرعامل شرکت ایرانسل گفت : در حال حاضر در 150 شهر کشور سرویس نسل 4.5 ارایه می شود و 700 شهر هم از سرویس نسل 3 این شرکت برخوردار هستند.
 
علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل در مراسم رونمایی از پروژه های ایرانسل به مناسبت دهه فجر درگزارشی به عملکرد شرکت ایرانسل پرداخت و با اشاره به گذشت 30 ماه از دریافت پروانه ارایه سرویس نسل 4 توسط ایرانسل ، افزود :  در حال حاضر 150 شهر کشور سرویس نسل 4.5 و بیش از 86 درصد کشور هم تحت پوشش نسل 2 که تمام شهرها و بخش عمده روستا های کشور را در بر می گیرد.
 
وی مشترکین ایرانسل را در کل کشور 47.5 میلیون مشترک فعال اعلام کرد و اظهار داشت : از این تعداد 28.3 میلیون گوشی امکان استفاده از نسل 3 دارند که 19.3 میلیون مشترک از نسل سوم تلفن همراه ایرانسل در بیش از 700 شهر سرویس دریافت می کنند.
 
مدیرعامل شرکت ایرانسل با بیان اینکه در کشور 7.2 گوشی قابلیت ارایه نسل 4 را دارد ، گفت : در این مدت 468 شهر و دهستان تحت پوشش این سرویس قرار گرفته است که با 8 هزار نود فعال در شبکه ،  3.9 میلیون مشترک از این سرویس استفاده می کنند.
 
وی از راه اندازی نسل 4 ثابت بی سیم پرسرعت TD-LTE  در 132 شهر کشور با 2 هزار نود در شبکه ، خبر داد و نتیجه ارایه سرویس های پهن باند را رسیدن به ترافیک روزانه 1.700 ترابایت عنوان کرد و افزود : این حجم ترافیک ، نزدیک به 30 درصد حجم پهنای باند کشور را به شرکت ایرانسل اختصاص داده است و نشان از رشد 15 برابری سرانه دیتای همراه کشور است.
 
دزفولی به 5 برابری شدن تعداد گوش های نسل 4 ایرانسل دریک سال گذشته اشاره کرد و  در ادامه گفت : در شبکه ایرانسل 27 میلیون کاربر حرفه ای دیتا وجود دارد که از نسل های 2 ، 3 ، 4 وTD-LTE استفاده می کنند  و ضریب نفوذ گوشی های هوشمند به 60 درصد در شبکه ایرانسل رسیده است.
 
وی از رشد 16 درصدی کاربران نسل 2 ایرانسل در یک سال اخیر خبر داد و افزود :  47 درصد در نسل 3 و رشد 5 برابری در استفاده از نسل 4 تلفن همراه را در شبکه ایرانسل داشتیم و به رشد 15 برابری مصرف دیتای کل مشترکین ایرانسل رسیدیم که این بالاترین رشد سرعت مصرف دیتا در بین اپراتورهای کشور است.
 
مدیرعامل ایرانسل در بخش دیگری از سخنان خود که در جمع وزیرارتباطات و معاونان این وزراتخانه انجام می شد با اشاره به اینکه با 22 شرکت به عنوان اپراتورهای مجازی مذاکراتی انجام شده است ، تصریح کرد : با دو شرکت نگین ارتباطات آوا و همراه هوشمند آینده در این زمینه قرارداد امضاء شده وبرای تائید به سازمان تنظیم مقررات ارسال شده است.
 
وی از هوشمند سازی کنترهای صنعت برق به عنوان یکی دیگر از اقدامات شرکت ایرانسل یاد کرد و در ادامه گفت : در این پروژه 36 شهر مجهز به زیرساخت اندازه گیری هوشمند برق شدند و 80 هزار سیم کارت فعال هستند و ما  آمادگی کامل داریم که این پروژه را برای آب ، برق و گاز هم به طور کامل و در کل کشور اجرا کنیم.

​​