لبه تکنولوژی

بازوی رباتیک ۵۰۰ دلاری به کمک مهندسان می آید

منبع: مهر
به تازگی یک بازوی رباتیک ۵۰۰ دلاری قابل اتصال به رایانه های شخصی طراحی و ساخته شده که می تواند پیشبرد بسیاری از امور مهندسی را تسهیل کند.
این بازوی رباتیک کاملا قابل برنامه ریزی است و می تواند امور ساده ای مانند برداشتن لیوان نوشیدنی از روی میز و دادن آن به کاربر تا امور پیچیده تری را سازماندهی کند.
 
بازوی رباتیک یاد شده uArm Swift نام داشته و ساخت شرکت uFactory است. برای ساخت این بازوی رباتیک ۳۰۰ هزار دلار بودجه از شرکت Indiegogo دریافت شده است. بازوی یاد شده در دو قالب استاندارد و حرفه ای طراحی شده و کاملا متن باز و قابل کدنویسی است.
 
کنترل این بازوی رباتیک هم از طریق نرم افزار تلفن همراه و هم با استفاده از نرم افزار قابل نصب بر روی رایانه های شخصی ممکن است. این بازوی رباتیک برای انجام امور دیگری همچون شناسایی چهره، نصب پنکه و گرفتن آن در برابر صورت کاربر برای خنک کردن وی، نقاشی و رسم فنی، حکاکی با لیزر، لحیم کاری و انجام برخی امور فنی دیگر قابل استفاده است.
 
قیمت دو مدل این بازوی ربایتک ۴۸۹ و ۸۴۲ دلار خواهد بود و دقت آن برای انجام امور فنی و مهندسی با توجه به نصب حسگرهای متعدد به منظور درک حرکات انسان و امور محوله بالاست.

​​