تلفن همراه

استقبال از آخرین نسخه اندروید هنوز ناچیز است

منبع: مهر
در حالی که در دسامبر سال گذشته میلادی سیستم عامل اندروید ۷ نوقا تنها بر روی ۰.۴ درصد گوشی های همراه نصب شده بود این رقم بعد از گذشت چند ماه تازه به ۱.۲ درصد رسیده است.
نتایج تازه ترین بررسی های خود شرکت گوگل نشان می دهد که نسخه ۷ اندروید نوقا بر روی ۰.۹ درصد از گوشی ها و نسخه ۷.۱ آن بر روی ۰.۳ درصد از گوشی ها نصب شده و کل این رقم به تنها ۱.۲ درصد می رسد.
 
به روزرسانی بسیار کند گوشی های هوشمند و عرضه همراه با تاخیر اندروید نوقا برای آنها عامل اصلی این وضعیت است. به نظر می رسد در ماه های آینده با عرضه اندروید ۷ برای تعداد بیشتری از گوشی های هوشمند این وضعیت تغییر کند.
 
هم اکنون ۳۰.۷ درصد کاربران گوشی های اندرویدی از نسخه ۶ این سیستم عامل استفاده می کنند و نسخه ۵.۱ اندروید هم مورد استفاده ۲۳.۱ درصد از این افراد قرار دارد. رتبه بعدی مربوط به نسخه ۴.۴ سیستم عامل اندروید است. تعداد کاربران نسخه های ۲.۳.۳ تا ۲.۳.۷ و ۴.۰.۳ تا ۴.۰.۴ هم هر کدام به حدود یک درصد کاهش یافته است.
 
انتظار می رود همزمان با برگزاری کنگره جهانی موبایل تعداد بیشتری از گوشی های هوشمند مجهز به نسخه ۷ سیستم عامل اندروید عرضه شوند.

​​