فناوری اطلاعات

سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران اعلام کرد: راه اندازی کمیسیون اینترنت اشیاء در سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران سازمان نظام صنفی رایانه ای

منبع: تماس نیوز
سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران از راه اندازی کمیسیون " بیگ دیتا و اینترنت اشیاء " در این سازمان باهدف پیگیری مطالبات صنفی این کسب و کار خبر داد.
 
با رشد بالای فناوری نوین اینترنت اشیاء در کشور و فعالیت تعدادی از شرکت ها در این حوزه ضرورت ایجاد تشکلی برای پیگیری مطالبات صنفی این فناوری احساس می شد.
 
بر همین اساس کمیسیونی در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به نام " بیگ دیتا و اینترنت اشیاء " تشکیل و راه اندازی شد و 86 شرکت برای حضور در این کمیسیون درخواست دادند که 12 شرکت به عنوان عضو در این کمیسیون پذیرفته شدند.
 
در همین زمینه اصغر رضانژاد، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درخصوص ضرورت تشکیل کمیسیون " بیگ دیتا و اینترنت اشیاء " ، گفت: کسب و کار جدید نیازبه قوانین جدید و تصمیم گیری های کلان در سطح کشور است که با قرار گرفتن شرکت های فعال در این حوزه زیر یک چتر ، نظرات آنها می تواند در تصمیم گیری های حاکمیتی تاثیر بگذارد.
 
وی افزود: اکنون شرکت های فعال در حوزه اینترنت اشیاء با موانع قانونی، رگولاتوری، تعرفه مواجه هستند که در این کمیسیون می توانند برای رفع آن چاره اندیشی کنند.
 
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درخصوص تعداد شرکت های فعال در زمینه اینترنت اشیاء و سرمایه گذاری صورت گرفته در این حوزه ، تصریح کرد: اطلاعات و آمار دقیقی در این خصوص نداریم که امیدواریم با آغاز فعالیت کمیسیون بتوانیم این اطلاعات را جمع آوری کنیم.
 
در همین رابطه فرزاد خندان، عضو کمیسیون اینترنت اشیا در سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران هم گفت: با تشکیل این کمیسیون در تلاشیم که نهادهای قانونگذار را به سمتی ببریم تا توجیه شوند چگونه با این کسب و کارهای جدید برخورد کنند.
 
خندان افزود: این کسب و کار با بازار جدید و بزرگی در کشور روبه روست که هنوز فعالان آن راه خود را پیدا نکرده اند.
 
وی با بیان اینکه انقلاب اصلی در این زمینه از سال 2020 شروع می شود، گفت: از سال 2008 کسب و کار در حوزه اینترنت چیزها شکل گرفت و در سال 2012 جهش چشمگیری در دنیا پیدا کرد و از آنجایی که ثابت شده کشوری هستیم که با وجود محدودیت ها به دنبال بازار جدید فناورانه هستیم، بنابراین پیش بینی می شود بازار خوبی در انتظار فعالان این کسب و کار باشد.

​​