تلفن همراه

بررسی‌ها پیرامون آتش‌سوزی آیفون 7

منبع: ایسنا
با توجه به ترس‌هایی که از آتش‌سوزی سامسونگ گلکسی نوت 7 ایجاد شده بود، آتش‌سوزی باتری آیفون 7 Plus موجب افزایش بررسی‌ها پیرامون این موضوع شد.
 
پس از انتشار ویدیو و تصاویری از گوشی‌های هوشمند از بین رفته در توییتر، اپل در حال بررسی ادعای انفجار آیفون 7 Plus به دلیل مشکلات مربوط به باتری است.
 
در این ویدئو نشان داده شده که پشت گوشی آیفون7 Plus  متعلق به یکی از کاربران با یک باتری متورم تغییر شکل داده و دود از یک شکاف از اطرف گوشی خارج شده است. این ویدیوی 21 ثانیه‌ای 23 هزار بار در توییتر بازنشر و بیش از 1.2 میلیون بار دیده شده است.
 
کاربر مورد نظر همچنین گفته است که روز قبل از آتش‌سوزی به فروشگاه اپل رفته و تکنسین اپل نیز با نگاهی به تلفن گفته است که همه چیز درباره گوشی روبه‌راه است. اما این حادثه روز بعد در حالی که کاربر گوشی خود را شارژ می‌کرده رخ داده است.
 
سخنگوی اپل در این باره می‌گوید: ما در ارتباط با مشتری و در حال تحقیق هستیم.
 
این اتفاق اولین حادثه آتش‌سوزی آیفون 7 و باتری نیست. در ماه اکتبر هم یک کاربر استرالیایی ادعا کرده بود که گوشی‌اش در ماشین آتش گرفته است.
 
در حالی که بیش از پنج ماه از فروش آیفون 7 Plus  می‌گذرد، این که آیا این آتش‌سوزی و آتش‌سوزی قبلی در استرالیا حوادث غیرمرتبط هستند و یا یک مشکل گسترده‌تر شبیه به سامسونگ گلکسی نوت 7 را نشان می‌دهند، هنوز مشخص نیست.

​​