تلفن همراه

سونی با وجود تمام مشکلات هنوز هم تمایلی به همکاری با اپراتورهای مخابراتی ندارد

منبع: دیجیاتو
سونی به جای قرارداد بستن با اپراتورهای مخابراتی ترجیح می دهد موبایل های خود را به شکل آنلاک به بازار عرضه کند و این موضوع تاثیر منفی روی فروش آن خصوصاً در کشور آمریکا داشته است، چرا که در این حالت تمام بازاریابی و تبلیغات محصول به عهده ی شرکت تولید کننده خواهد بود و اپراتور سودی ندارد تا برای فروش هرچه بیشتر آن موبایل تلاش کند.
 
اما با این وجود شرکت ژاپنی در نمایشگاه موبایل بارسلون، جایی که تلفن های هوشمند جدید خود را معرفی کرد، این خبر را هم اعلام کرده که همین رویه را در مورد محصولات تازه هم در پیش می گیرد و باز هم تمایلی به قرارداد بستن با اپراتورهای مخابراتی ندارد.
 
برخی اعتقاد دارند شرکت ژاپنی با این تصمیم می خواهد کنترل بیشتری روی محصولاتش داشته باشد و تصمیماتی مثل جزئیات طراحی، تاریخ عرضه و ارائه ی بروزرسانی را بدون دخالت دیگران بگیرد.
 
این در حالی است که بخش موبایل سونی چندباری تا پای ورشکستگی رفته و تغییر مدیریت را به خود دیده است، اما ظاهراً هیچکدام از اینها باعث نمی شود شرکت ژاپنی از پافشاری روی عدم همکاری با اپراتورهای مخابراتی منصرف شود، خصوصاً حالا که موفق شده توفیقاتی حاصل کند و برای مثال سهم خود را از بازار کشور تایوان افزایش دهد.
 
در پایان گفتنی است که این شرکت 4 تلفن هوشمند تازه معرفی کرده که فروش همه ی آنها در نیمه ی نخست سال 2017 آغاز می شود.

​​