تلفن همراه

معرفی مشکل دارترین گوشیهای اندروید و ای او اس

منبع: مهر
بررسی های موسسه تحقیقاتی بلانکو نشان می دهد بر خلاف تصور برخی از مردم گوشی های اندرویدی کارآیی بیشتری در مقایسه با مدل های مختلف آیفون دارند و کمتر دچار مشکل می شوند.
بررسی میلیون ها گوشی بازگشت داده شده ساخت شرکت های مختلف در آمریکا، آسیا و اروپا نشان می دهد که احتمال وقوع مشکل برای انواع آیفون بیش از گوشی های اندرویدی است.
 
گزارش Blancco Technology Group که از سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ انجام شده، حاکیست تعداد گوشی های آیفونی که دچار مشکلات حاد و بعضا غیرقابل حل می شوند از اندروید بیشتر است.
 
طی این مدت گوشی های آیفون دو برابر گوشی های اندرویدی دچار مشکل شده اند، مشکل و نقص در سیستم عامل iOS از ۲۵ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ به ۶۲ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است. اما این رقم در مورد گوشی های اندرویدی ۴۷ درصد است.
 
در میان مدل های مختلف گوشی آیفون، آیفون ۶ و ۶ اس بدترین عملکرد را داشته اند. از جمله مشکلات متداول در میان مدل های مختلف این گوشی می توان به از کارافتادن ناگهانی برنامه ها، داغ شده بیش از حد و نقص در عملکرد گوشی اشاره کرد. اما بیشترین مشکل گوشی های اندرویدی مربوط به نقص ناگهانی دوربین، مشکلات مربوط به شارژ شدن و مشکلات یو اس بی بوده است.
 
در میان گوشی های مختلف اندرویدی بیشترین مشکلات مربوط به گوشی های ساخت سامسونگ و به خصوص نوت ۷ بوده و پس از آن تولیدات شیوامی، موتورولا، سونی، لنووو اختلالاتی داشته اند.

​​