تلفن همراه

واعظی اعلام کرد: عقب ماندگی اپراتور چهارم از پروژه فیبر نوری/ حضور سرمایه گذار خارجی در کنار اپراتور چهارم

منبع: تماس نیوز
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عقب ماندگی اپراتور چهارم در پروژه فیبر نوری از مشارکت سرمایه گذارخارجی در کنار این اپراتور خبر داد.
 
محمود واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه دومین کنفرانس سیستم های نوین مخابراتی بی سیم با رویکرد G5  و در جمع خبرنگاران با اشاره به عقب ماندن برنامه های اپراتور چهارم، با توجه به پروانه ارایه شده ، گفت: دارندگان این مجوز پیش بینی نیاز به سرمایه گذاری بالایی را در حوزه فیبر نوری نداشتند و فکر نمی کردند که این حوزه نیاز به سرمایه گذاری عظیمی دارد و این اپراتور این میزان سرمایه را نداشت.
 
وی با بیان اینکه در دوران تحریم هم امکان سرمایه گذاری خارجی وجود نداشت ، تاکید کرد : این اپراتور بعد از تحریم با مذاکره با سرمایه گذاران خارجی به توافق 90 درصدی با یک شرکت خارجی رسیده است که با مشارکت این شرکت ، فیبر نوری 8 کلان شهر کشور انجام شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد : برای تسریع در انجام کار راهکاری به این اپراتور پیشنهاد کردیم که پروژه فیبر نوری دربقیه شهرها را با همکاری و سرمایه گذاری اپراتورها و FCP ها انجام دهد.
 
وی که در حاشیه دومین کنفرانس سیستم های نوین مخابراتی بی سیم با رویکرد G5  با خبرنگاران گفتگو می کرد ، برگزاری این همایش را بسیارمهم توصیف کرد و گفت : نسل پنجم تلفن همراه به عنوان یک فناوری جدید مطرح است که آینده مخابرات و ICT  در دنیا  نیز به این سمت حرکت می کند .
 
واعظی افزود: در نسل پنجم تلفن همراه انتقال داده به میزان چند ده برابر سرعت و کیفیت حال حاضر می شود و به همین دلیل می توان با استفاده از این فناوری ، ایده ها و کسب و کارهای جدید را راه اندازی کرد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ارتباط زنده و ویدیویی سریع به عنوان یکی از کاربردهای نسل پنجم تلفن همراه تاکید کرد و با بیان اینکه در کنار این فناوری جمع آوری اطلاعات و دیتا های عظیم مطرح هستند ، تصریح کرد : مجموعه این تحولات بر روی اقتصاد، صنعت، فرهنگ و اجتماع ما تاثیرگذاراست و ما باید از هم اکنون آماده این فضا باشیم.
 
وی با بیان اینکه در 4 سال آینده در دنیا حدود50 میلیارد انسان و شئی به هم متصل می شوند ، افزود : ما هم باید شبکه ای آماده در این زمینه داشته باشیم و با توجه به نیروهای متخصصی که در کشور داریم می توانیم همزمان با دنیا ما نیز به استقبال این فناوری برویم.

​​