تلفن همراه

15 درصد بازار گوشی‌های خاورمیانه در دستان هوواوی

گوشی‌های هوواوی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (EMEA) بیشتر از دیگر نقاط جهان محبوبیت دارد و این طور که گزارش‌های جدید نشان می‌دهد، در فصل نخست سال جاری میلادی تمایل ساکنان این منطقه به گوشی‌های هوواوی باعث شده است درآمد شرکت چینی افزایش یابد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طی فصل نخست سال 2017 میلادی شرکت هوواوی برای نخستین بار در تاریخ فعالیت‌های خود موفق شد در یک دوره زمانی سه ماهه 10 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا عرضه کند. با این رقم 14 درصد از تمام گوشی‌های فروخته شده در منطقه مذکور ساخت هوواوی بود و این شرکت چینی موفق شد پس از اپل با 15 درصد و سامسونگ با 37 درصد در رتبه سوم قرار بگیرد.

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، هوواوی در سه فصل نخست سال 2017 میلادی بیش از 26 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در خاورمیانه و شمال افریقا عرضه می‌کند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.

هوواوی در بازارهای روبه رشد خاورمیانه و آفریقا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی هوشمند محسوب می‌شود و به واسطه دستگاه‌های ارزان خود توانسته است توجه کاربران ساکن در این منطقه را به خود جلب کند.

لازم به ذکر است که در همین دوره زمانی هوواوی در بازارهای اروپا 33 درصد رشد کرده است و سهم قابل ملاحظه‌ای از عرصه گوشی‌های هوشمند در اروپا را در اختیار دارد.


​​