تلفن همراه

سهم 82 درصدی شبکه LTE از بازار جهانی مخابرات در سال 2022

این طور که بر اساس آخرین گمانه‌زنی‌ها اعلام شده است، در سال 2022 میلادی پس از آنکه نسل پنجم خدمات مخابراتی موسوم به 5G به طور رسمی وارد بازار شد فناوری نسل چهارم یعنی 4G بیش از هر زمان دیگر به صورت گسترده فعالیت می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی ABI Research‌ در گزارش چدید خود فرآیند سرمایه‌گذاری‌ اپراتورها و مراکز توسعه‌دهنده شبکه‌های مخابراتی برای راه‌اندازی شبکه 5G را مورد تحلیل قرار داد و بر اساس آن گفته شد توسعه پنجمین نسل شبکه‌های ارتباطی و مخابرتی به صورت تدریجی صورت می‌گیرد و یک فرآیند جایگزینی آنی نخواهد بود.

کارشناسان می‌گویند طی یک دهه آتی LTE همچنان بخش اعظم بازار جهانی ارتباطات را به خود اختصاص می‌دهد و در این دوره زمانی شبکه 5G با سرعت کندتر توسعه میابد.

مرکز تحقیقاتی ABI بر اساس آخرین بررسی‌های جهانی خود اعلام کرد در حال حاضر 67 درصد ترافیک شبکه جهانی مخابرات به فناوری LTE مربوط می‌شود. در سال 2022 میلادی یعنی دو سال بعد از راه‌اندازی رسمی شبکه 5G سهم شبکه LTE باز هم بیشتر می‌شود و آن زمان 82 درصد ترافیک خدمات ارتباطی در جهان مبتنی بر نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی خواهد بود.

«نیک مارشال» مدیر تحقیقات ABI با اعلام این مسئله توضیح داد در سال 2022 میلادی تنها 13 درصد ترافیک جهانی خدمات ارتباطی و مخابراتی مبتنی بر شبکه 5G خواهد بود. 


​​