تبلت

کاربرانِ Surface مایکروسافت از آیپد اپل راضی‌تر هستند

بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته در مرکز J.D. Power، میزان رضایتمندی کاربران از رایانه لوحی Surface مایکروسافت 855 بوده است و با این اتفاق مایکروسافت توانسته است آیپد اپل را پشت‌سر بگذارد.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این امتیازدهی رضایتمندی کاربران را در زمینه‌های مختلف می‌سنجد و بر اساس آن از عدد 1000 به هر یک از محصولات الکترونیکی عددی را اختصاص می‌دهد. در بررسی اخیر آیپد اپل از نظر میزان رضایتمندی کاربران موفق به کسب امتیاز 849 شد.

سری تبلت‌های Galaxy سامسنگ نیز در رتبه سوم این لیست ایستاد و توانست امتیاز 847 را به خود اختصاص دهد تا با فاصله اندک از آیپد، رقابت بیشتری را با آن دنبال کند.

به گفته این مرکز تحقیقاتی، کاربران اعلام کردند تبلت‌های Surface مایکروسافت در زمینه اجرای اپلکییشن‌ها بیشترین سرعت را داشته‌اند. این تبلت همچنین در زمینه گشت‌وگذار اینترنتی به صورت قابل قبول خود را نشان داده است.

دو شرکت اپل و مایکروسافت از مدت‌ها قبل در زمینه نرم‌افزار با یکدیگر رقابت می‌کردند و این نخستین باری بود که مایکروسافت موفق شد در زمینه سخت‌افزار از شرکت اپل پیشی بگیرد. شرکت مایکروسافت همچنان به سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش سخت‌افزار ادامه می‌دهد و تصمیم دارد طی سال جاری میلادی تبلت Surface Pro 5 را روانه بازار کند.


​​