لبه تکنولوژی

دارپا به دنبال «دانلود» اطلاعات در مغز است!

منبع: دنیای اقتصاد
سازمان «پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا»(DARPA)در پی راهی برای «دانلود» مهارت‌ها و مطالب توسط مغز به جای فراگیری آنهاست.
 
سازمان «پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا» (DARPA) به دنبال کار روی این ویژگی مغز است تا ظرفیت مغز افراد را برای آموزش فوق سریع بالا ببرد. DARPA یک سازمان تحقیقاتی و فناوری زیر نظر وزارت دفاع آمریکا است که مسوولیت توسعه و ساخت فناوری‌های نوین برای استفاده ارتش آمریکا را برعهده دارد و در سال 1958 تاسیس شده است. «نوروپلاستیسیتی» (Neuroplasticity) قابلیت عصبی مغز برای اتصال مجدد به خود برای ساخت اتصالات عصبی جدید است.
 
این قابلیت جزو مهمی از فرآیند یادگیری است. دانشمندان دارپا قصد دارند تا با بهبود این امکان مغز موجب یادگیری سریع‌تر شوند. به این منظور دانشمندان دارپا با کمک زبان‌شناسان و تحلیلگران هوش، پروژه «آموزش نوروپلاستیسیتی(عصبی) هدفمند» را برای فعال‌سازی سیناپس‌های پلاستیسیتی با استفاده از روش‌های ایمن تحریک عصبی کلید زده‌اند. دارپا امیدوار است که این تحریکات عصبی بتواند مغز را وارد حالتی کند که بتواند مسائل مختلف را به سرعت فرابگیرد یا اصطلاحا دانلود کند.

​​