لبه تکنولوژی

همکاری لیفت و نوتونومی برای راه اندازی ناوگان تاکسی‌های خودران

منبع: عصر خودرو
در پی همکاری تازه بین آژانس موبایلی لیفت و شرکت فناوری خودران "نوتونومی" ساکنان شهر بوستون آمریکا به زودی قادر خواهند بود که از سرویس های خودران این سامانه درخواست خودرو استفاده کنند.
 
 
"لیفت" اعلام کرد که در حال شراکت با نوتونومی برای راه اندازی یک پروژه جدید خودروهای خودران در بوستون آمریکا است. هدف از این همکاری بررسی نحوه تعامل مشتریان با تاکسی های رباتیک است. 
 
لوگان گرین مدیرعامل شرکت لیفت به اتومیتیونیوز گفت: اولین مرحله این همکاری روی تحقیق و توسعه درباره تجربه مسافران از این موضوع متمرکز است. مراحل بعدی می‌تواند به حضور هزاران خودروی خودران نوتونومی در ناوگان خودروهای لیفت منجر شود. 
 
لیفت از خودروهای خودران نوتونومی برای این تجربه استفاده خواهد کرد. نوتونومی راسا تاکسی های خودران نمی سازد بلکه خودروهای الکتریکی رنو ZOE را به خودروهای خودران تبدیل می‌کند. این شرکت هم اکنون در حال تست خودروهای خودران در سنگاپور است.
 
لیفت همچنین در حال همکاری دیگری با جنرال موتورز در زمینه واقعیت بخشیدن به رویای خودروهای خودران است. این دو شرکت امیدوارند در سال آینده بتوانند ناوگانی از خودروهای خودران را راه اندازی کنند.
 
تاریخ دقیقی برای شروع پروژه بوستون اعلام نشده ولی لیفت میگوید به زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

​​