تلفن همراه

همکاری گوگل و Reliance Jio برای تولید گوشی هوشمند ۴G

منبع: نشریه الکترونیک ترند
احتمال دارد که شرکت‌های گوگل واپراتور هندی Reliance Jio همکاری مخفیانه‌ای را شکل داده باشند تا گوشی هوشمند ارزان قیمتی تولید کنند که فقط روی شبکه‌ ۴G شرکت Reliance Jio کار می‌کند. این گوشی هوشمند تا انتهای سال به بازار عرضه خواهد شد. این اطلاعات از منابع آگاهی به دست آمده است که خواسته‌اند نامشان فاش نشود. هیچ یک از این دو شرکت هم در مورد این موضوع اطلاعاتی ارائه نکرده‌اند.
 
مدیر عامل موسسه تحقیقاتی Greyhound معتقد است که چنین گوشی هوشمندی به Reliance Jio کمک خواهد کرد که نرخ استفاده از دیتا را افزایش داده و کیفیت بهتری برای پخش فیلم و موسیقی روی شبکه‌های خود داشته باشد. برای گوگل هم این کار به معنی افزایش تعداد کاربرانی است که برای اولین بار به اینترنت وصل می‌شوند. همچنین، گوگل می‌تواند با این کار، راهبرد خود برای افزایش دسترسی به گوشی‌های ارزان قیمت را بررسی کند.
 
Reliance Jio منابع آگاه اعلام کرده‌اند که این دو شرکت در حال تولید نرم‌افزار برای تلویزیون‌های هوشمند Reliance Jio هم هستند که در پایان سال عرضه خواهد شد.
 
شایان ذکر است این شرکت که اخیرا در حوزه اپراتوری تلفن همراه وارد شده است با جذب ۱۶ میلیون مشترک طی یک‌ماه، سریعترین رشد را در جهان از این منظر به خوداختصاص داده است تا با ورودی تهاجمی رقیبی خطرناک برای Airtel (بزرگترین اپراتور تلفن همراه هند) باشد.
 
درحال حاضر تعداد کاربران این اپراتور از مرز ۱۰۰ میلیون گذشته و میزان دیتای مصرفی ماهانه آن نیز ۱۰۰۰ پتابایت گزارش شده است؛ ازجمله دلایل رشد سریع آن، ارائه اینترنت ۴G نامحدود بوده است.

​​