فناوری اطلاعات

یکی از بزرگترین‌ به‌روزرسانی‌ها در تاریخ حضور لینوکس

منبع: همکاران سیستم
«لینوس تروالدس» بنیانگذار سیستم عامل لینوکس هسته جدید Linux ۴.۱۲ را معرفی کرد که با توجه به پشتیبانی از کارت‌های گرافیکی جدید شرکت AMD موسوم به Radeon RX Vega یک به‌روزرسانی عمده محسوب می‌شود.
 
تروالدس در این خصوص گفت: «این هفته اتفاق خاصی صورت نگرفته بود و سرانجام من تصمیم گرفتم نسخه ۴.۱۲ را معرفی کنم». این طور که مرکز Phoronix می‌گوید، سیستم عامل Linux ۴.۱۲ بیش از یک میلیون خط کد جدید را نسبت به نسخه ۴.۱۱ در هسته مرکزی خود شامل می‌شود که این اتفاق برای سازگاری با پردازنده‌های گرافیکی Vega مبتنی ر سیستم Direct Rendering Manager صورت گرفته است و البته با این جریان سازگاری دیسک‌های جدید و فایل‌های سیستمی، به‌روزرسانی برای POWER۹، پردازنده‌های ARM، پردازنده‌های Nvidia، پورت‌های USB-C و برخی فایل‌های مرکزی سیستم عامل هم حاصل می‌شود.
 
تروالدس همچنین توضیح داد: «نسخه ۴.۱۲ یکی از بزرگترین به‌روزرسانی‌های ما در تاریخ فعالیت‌هایمان است و من فکر می‌کنم فقط نسخه ۴.۹ بود که حجم بیشترین به‌روزرسانی را شامل می‌شد. نسخه ۴.۹ بسیار بزرگ بود، زیرا هسته مرکزی آن مبتنی بر سیستم LTS تعریف شده بود. ولی نسخه ۴.۱۲ را می‌توان یکی از بزرگترین برنامه‌های ما معرفی کرد». از زمانی که پروژه عرضه نسخه ۴.۱۲ در اواسط ماه می آغاز شد، هفت ویرایش مختلف از آن آماده شده است تا به دست کاربران برسد. 

​​