تلفن همراه

نسل جدید اپل واچ مجهز به LTE خواهد بود

منبع: تسنیم
اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که نسل بعدی اپل واچ، مجهز به LTE خواهد بود و این بدان معناست که دیگر برای اتصال به اینترنت نیازی به همگام سازی با آیفون ندارد.
 
انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی، اپل واچ های جدید به چیپست LTE مجهز شوند؛ تا کاربر در صورت همراه نداشتن گوشی آیفون خود، بتواند پیامک های خود را دریافت و یا ارسال کند و از GPS نیز استفاده کند. در این نسخه از ساعت هوشمند اپل، تمام ویژگی هایی که کاربر امیدوار به داشتنش بود را در اختیار دارد.
 
برای استفاده از قابلیت های مستقل، اپل واچ جدید باید با یکی از اپراتور های بی سیم ارتباط برقرار کند. گفته می شود که شرکت تکنولوژی تیتان در حال مذاکره با برخی از این اپراتور ها در آمریکا و بعضی از کشور های دیگر می باشد، که این مذاکرات می تواند علت تاخیر در عرضه این محصول باشد و احتمال می رود تا پایان سال 2017 میلادی پایان یابد. با این وجود، مسائل مربوط به عمر باتری اپل واچ نیز سبب شده تا اپل به عرضه آن تاخیر دهد.
 
منابع خبر از آن می دهند که اینتل قصد تولید مودم LTE، که وظیفه اتصال به اینترنت را دارد، برای اپل واچ را دارد. همچنین، سیستم عامل WatchOS 4 نیز قرار است همزمان با عرضه اپل واچ جدید، ارائه شود که قابلیت های دستیار صوتی اپل (سیری) بیشتر شده است از جمله؛ ارسال پیامک و گزارش خبر های روز.
 
بر اساس شایعات، در اواخر امسال، سه مدل جدید از اپل واچ عرضه می شود که یکی از آن ها دارای تشخیص چهره 3D برای باز کردن قفل اپل واچ می باشد. به احتمال زیاد، ساعت هوشمند اپل واچ جدید همزمان با اسپیکر هوشمند اپل (HomePod)، در آذر ماه رونمایی خواهد شد.

​​