تلفن همراه

هواوی به‌زودی به دومین تولیدکننده‌ برتر گوشی تبدیل خواهد شد

منبع: زومیت
بر اساس گزارش جدیدی از تایوان، احتمال می‌رود هواوی در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۷ با کنار زدن اپل، به دومین تولیدکننده‌ی برتر گوشی هوشمند تبدیل شود.
 
بر اساس گزارش منابعی از زنجیره‌ی تأمین هواوی در تایوان، محصولات پیشرفته‌ی این کمپانی چینی با برند P و M، به همراه برند آنر، فروش بسیار خوبی تجربه می‌کنند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود اپل، آیفون ۸ را در ماه سپتامبر معرفی کند، موفق به فروش مورد نظر آن تا پیش از اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر نخواهد شد و همین موضوع فرصت مناسبی برای پیشی گرفتن هواوی از کوپرتینونشین‌ها فراهم خواهد کرد.
 
بر اساس گزارش اخیر مؤسسه‌ی IDC، هواوی با فروش ۳۸.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند و کسب سهم ۱۱.۳ درصدی از این بازار، موفق به حفظ عنوان سومین تولیدکننده‌ی برتر گوشی هوشمند در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۷ جاری شد. در طرف مقابل اپل، در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی، موفق به فروش ۴۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند شد و توانست در این بازه‌ی زمانی ۱۲ درصد از سهم این بازار را از آن خود کند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این دو شرکت اختلاف اندکی با یکدیگر دارند و اگر هواوی در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۷ نیز موفق به افزایش رشد خود شود، می‌تواند با پشت سر گذاشتن اپل - حداقل تا پیش از رشد فروش آیفون ۸ - به جایگاه دوم ارتقاء پیدا کند.
 
در حال حاضر هواوی در کشور زادگاه خود به رشد مداوم و آهسته‌ ادامه می‌دهد. این شرکت در سه‌ماهه‌ی‌ دوم سال جاری میلادی با فروش ۲۳.۵ میلیون دستگاه، موفق به کسب سهم ۲۱ درصدی از بازار گوشی‌های هوشمند در کشور چین شد. علاوه بر این، فروش این شرکت در ژاپن، کره و آسیای جنوب شرقی رشد خوبی داشته است. هواوی همچنین موفق به گسترش حضور خود در اروپا شده است که یک دستاورد بسیار خوب برای این شرکت محسوب می‌شود.
 
بر اساس گزارش منابع تایوانی، انتظار می‌رود هواوی با تداوم رشد خود، موفق به فروش ۴۰ میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۷ شود که به نظر می‌رسد رقمی کافی برای کنار زدن اپل محسوب ‌باشد. انتظار می‌رود فروش اپل در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی، حداقل در مقایسه با سه‌ماهه‌ی دوم، دچار کاهش شود؛ هرچند آیفون ۸ به احتمال زیاد می‌تواند جایگاه دوم را برای این شرکت در سه‌ماهه‌ی پایانی سال دوباره به دست آورد. در مجموع با هر احتمالی، رقابت این دو شرکت در ماه‌های پیش رو جالب توجه خواهد بود.

​​