فناوری اطلاعات

سامسونگ از نظر تعداد پتنت های ثبت شده در آمریکا رتبه دوم را کسب کرد

منبع: دیجیاتو
شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی همواره نوآوری هایشان را به ثبت می رسانند، حتی اگر هیچ تصمیمی برای اجرایی کردن آنها نداشته باشند. شاید ثبت پتنت را بتوان عامل آسودگی خیال این شرکت ها نسبت به حقوق مالکیت معنوی و حفاظت از سرمایه های غیر مادی در نظر گرفت.
 
هر ساله شرکت های متعددی همچون گوگل، فیسبوک، اپل، آمازون، مایکروسافت و غیره هزاران پتنت را در آمریکا ثبت می کنند، اما جالب است بدانید هیچکدام از این نام های بزرگ در سه جایگاه نخست از نظر تعداد پتنت های سال 2017 حضور ندارند.
 
 
جدیدترین آمار نشان می دهد آی بی ام (IBM) در سال جاری میلادی تاکنون 5797 پتنت را در آمریکا ثبت کرده و مقام اول را در اختیار گرفته؛ مقام دوم با 4143 پتنت به سامسونگ اختصاص دارد که به طور میانگین از ثبت 19.5 پتنت در هر روز اشاره می کند.
 
گفتنیست از نظر تعداد کل پتنت ها از سال 2010 هم IBM و سامسونگ به ترتیب با 53925 و 44301 پتنت در مکان های اول و دوم جای گرفته اند و مایکروسافت هم با اختلاف زیاد آنها را دنبال می کند.
 
 
طبق این آمار، شرکت هایی نظیر فیسبوک و آمازون طی سال های اخیر رشد قابل توجهی از نظر تعداد پتنت های ثبت شده داشته اند، در حالی که گوگل طی یک سال گذشته با کاهش 13.7 درصدی ثبت پتنت روبرو شده است.
 
لازم به ذکر است اگرچه ثبت پتنت معمولاً ارتباط چندانی با محصولات نهایی ندارد، اما از طریق آنها می توان اطلاعات خوبی را از ایده ها و آینده نگری های شرکت های تکنولوژی بدست آورد، ایده هایی که شاید هیچگاه رنگ واقعیت به خود نگیرند.

​​