رگولاتوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در ایجاد فضای رقابتی موفق عمل کرده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تدوین و تصویب مقررات در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با رویکرد ایجاد فضای رقابتی سالم در بین فعالان عرصه ICT انجام شده و هدف نهائی این بوده است که مردم انتخابگر باشند.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در دولت یازدهم گفت: مصوبات کمیسیون به ویژه در دو سال اخیر در ایجاد تحولات بازار ICT نقش بسزایی داشته و رونق بسیاری در این عرصه ایجاد کرده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گسترش و رونق شبکه و بازار ICT را نتیجه تلاش، تجربه، دوراندیشی و دلسوزی اعضای کمیسیون، معاونین و مدیران رگولاتوری عنوان کرد و ضمن قدردانی اظهار امیدواری کرد: با استمرار این روند، خدمات بیشتر و با کیفیت بالاتری در حوزه ICT به مردم ارائه شود.
 
واعظی اظهار کرد: تدوین و تصویب مقررات در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با رویکرد ایجاد فضای رقابتی سالم در بین فعالان عرصه ICT انجام شده و هدف نهائی این بوده که مردم انتخابگر باشند و براساس کیفیت و قیمت مناسب خدمات، اپراتور خود را انتخاب کنند.
 
در این جلسه دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رشد بازار ICT در طی ۴ سال گذشته را نتیجه تصویب مقررات آینده‌نگرانه و تسهیل‌کننده عنوان کرد و گفت: در بستر ایجاد شده درآمد حاصل از فعالیت در حوزه ICT در برنامه ششم تا ۱۱۰ هزار میلیارد تومان، قابل توسعه پیش‌بینی شده است.
 
علی‌اصغر عمیدیان افزود: ۴ سال پیش در حوزه باند پهن ثابت و سیار ۳ میلیون و ۳۷۰ هزار مشترک وجود داشت که با تصویب اصول حاکم بر پروانه‌های مختلف در کمیسیون در حال حاضر این رقم به ۵۲ میلیون مشترک رسیده است.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با اشاره به اینکه در طی ۴ سال گذشته ۲۸ هزار شرکت نماد تجارت الکترونیکی دریافت کردند، گفت: با پروانه‌های صادر شده، کسب و کارهای دیجیتالی پایه‌گذاری شده و در حال حاضر بر بستر ICT حدود ۱۲۰ هزار اپلیکیشن شکل گرفته است.
 
وی ضمن قدردانی از اعضای کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات عنوان کرد: در حال حاضر حوزه ICT در بخش ثابت و سیار و دیتا و صوت به دیدگاههای توسعه‌ای کمیسیون دلگرم است و امیدوارم که این روند در سالهای پیش‌رو نیز استمرار داشته باشد.

​​