باندپهن

زارعیان: 70 درصد مکالمات تلفن ثابت در کشور زیر یک دقیقه است

معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با اشاره به هزینه ۴.۵ تومانی هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت در کشور، گفت: ۷۰ درصد مکالمات تلفن ثابت در ایران زیر یک دقیقه است.
 
زارعیان در گفتگو با مهر، با اشاره به تغییر مدل مصرف تلفن با روی کار آمدن تلفن همراه اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که بالغ بر ۷۰ درصد مکالمات تلفن ثابت در ایران، زیر یک دقیقه است و با توجه به تعرفه گذاری صورت گرفته برای تلفن، در این بخش گرانی اتفاق نیافتاده است.
 
وی ادامه داد: این درحالی است که در مکالمات تلفن همراه، کاربر به ازای هر دقیقه به طور متوسط ۶۰ تومان پرداخت می کند و مدت زمان بیشتری نیز مکالمه می کند.
 
زارعیان گفت: هزینه هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت، ۴.۵ تومان است. با وجود این حداقل هزینه، بازهم مشترکان برای پرداخت صورتحساب تلفن ثابت، اعتراض دارند.
 
وی از برنامه ریزی برای حذف قبوض کاغذی ظرف ۸ ماه آینده خبر داد و گفت: از این ماه، اعلام صورتحساب قبوض تلفن ثابت، به صورت یکماهه خواهد شد. این موضوع با هدف اطلاع رسانی به مشترکان صورت می گیرد و به این معنا نیست که قصد داشته باشیم در عرض یک ماه، ارتباط مشترکان را قطع کنیم.
 
معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران توضیح داد: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قبوض تلفن ثابت مشترکان اعتباری درصورتی که در ۲ دوره به ۲۰ هزار تومان و برای مشترکان دائمی به ۳۰ هزار تومان برسد، مخابرات مجاز به قطع ارتباط مشترک خواهد بود اما فعلا تصمیمی برای قطع ارتباط مشترکان با این میزان بدهی، از سوی مخابرات وجود ندارد.
 
وی گفت: در همین حال در برنامه داریم که سرویس پرداخت قبوض تلفن را به سمتی ببریم که با توافق با بانک، قبض تلفن مشترکان بدون دریافت صورتحساب، به صورت اتوماتیک از حساب بانکی شان پرداخت شود.

۱ دیدگاه

  • علی یونسی اصل

    علی یونسی اصل

    خدمات شما خیلی خرابه ماتوی لویزان آنتن همراه نداریم هزینه تماس ونت بسیار بالا صله رحم را از بین بردین برای همین تماس مردم زیر یک دقیقه است ازترس هزینه نمی توانیم یه سلام علیک واحوالپرسی درت با فامیل در شهرهای دیگه داشته باشیم کجای کارها همهجا. درسته که آنجادرست باشه برای مردم وخودم متاسفم دلخوشیمون تلفن وگوشی همراست که اونم باید با هزینه بالا داشته باشیم کو گوش وعمل ودلسوزی برای مردم درآمد شما ودیگر خدمات خیلی خیلی بالاست بازم میخواهید از مردم بدبخت بکشید . پاسخ

​​