تلفن همراه

تغییر استراتژی گوگل در گوشی همراه

منبع: ایسنا
به‌نظر می‌رسد گوگل قصد دارد در زمینه طراحی و تولید گوشی‌های همراه نیز جا پای اپل گذاشته و از این غول تکنولوژی آمریکایی دنباله‌روی کند.
 
سالهاست که شرکت‌های تکنولوژی بسیاری در سراسر جهان در زمینه تولید گوشی‌های همراه هوشمند به رقابت پرداخته‌اند تا بتوانند در این رقابت تنگاتنگ آمار فروش خود و طرفدارانشان را افزایش بدهند. شاید بتوان گفت بزرگترین و قدرتمندترین رقبای گوشی همراه هم اکنون شرکت آمریکایی اپل و شرکت کره‌ای سامسونگ هستند.
 
اما به‌نظر می‌رسد با اینکه گوگل خود سیستم عامل اندروید را طراحی کرده و توسعه داده است، اما انگار خودش از تب و تاب و بازار داغ فروش بالای گوشی های همراه اندرویدی باز مانده است. دلیل آن نیز شاید این است که همواره با خریداری و مالکیت شرکت‌های دیگر تولید گوشی همراه سعی بر تولید گوشی‌های خود داشته است و هیچ کدام از گوشی‌های ساخت این شرکت نیز به نام خود گوگل نیست. هم اکنون نیز گوشی‌های گوگل تحت عنوان پیکسل که توسط شرکت ال جی ساخته می شود،  وارد بازار شده و ممکن است کسانی که زیاد در حوزه فناوری خبره و وارد نباشند، هرگز ندانند این گوشی ساخت گوگل است.
 
اما در حال حاضر شاهدیم که گوگل هم درصدد ورود به بازار داغ گوشی‌های همراه بوده و به همین دلیل هم قصد دارد با استخدام عده‌ی زیادی از کارکنان شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی و بخشی از دارایی‌های دیگر این شرکت، به هدف خود دست پیدا کند.
 
گوگل به خوبی می داند که موفقیت اپل مرهون موفقیت در هر دو زمینه سخت افزاری و نرم افزاری بوده است و در سالهای سال توانسته هر بار طرفداران خود را حفظ کرده و حتی آنها را افزایش دهد.
 
البته گوگل کمی دیر به فکر تغییر استراتژی هایش افتاده است و حالا می خواهد گوشی های اختصاصی خودش را تولید کند. در اصل می توان گفت این شرکت با طراحی و توسعه سیستم عامل محبوب اندروید موجب موفقیت گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار نظیر سامسونگ و سونی شده است.
 
البته همه این شرکت‌ها نسخه خام و خالص سیستم عامل اندروید را دریافت می‌کرده و آن را با نرم افزارها و سخت افزارهای خود تطبیق می دادند. این در حالیست که نسخه سیستم عامل اندروید گوشی های ساخت گوگل، همان نسخه خام و اولیه اندروید است که بسیاری از کاربرانی که از این نسخه استفاده کرده اند، با هیجان عنوان کرده اند که این نسخه از اندروید، بهترین تجربه آنها در استفاده از گوشی های اندرویدی است. با این حال باید گفت که با وجود جذابیت و کیفیت بالا، استقبال زیادی از این گوشی ها نشده است که البته ممکن است به دلیل آن باشد که گوگل در بخش بازاریابی چندان موفق ظاهر نشده است.
 
در چند سال اخیر گوگل با کمک آژانس‌های تبلیغاتی، آگهی‌هایی بسیار خوبی را به عرضه تماشا گذاشته است و می توان امیدوار بود روند رشد فروش و اسقبال کاربران جهانی از گوشی های جذاب و زیبای ساخت گوگل بیشتر و بیشتر شود. این غول تکنولوژی قرار است در تاریخ ۴ اکتبر سال جاری میلادی ( ۱۲ مهر) از گوشی های جدید خود رونمایی کند.  

​​