تلفن همراه

باگ‌های آپدیت نسخه 11 IOS رفع شد/ استقبال از نسخه 11 پایین بود

منبع: پول نیوز
تیم کوک در کمتر از 10 روز، دست به انتشار دومین آپدیت روی نسخه 11 زد. این آپدیت تازه در حالی دیشب با از بین بردن نسبی باگ ها در دسترس اپلی‌ها قرار گرفت که مشترکان از آپدیت قبلی ناراضی به نظر می‌رسیدند. البته قبل از آپدیت کردن دیوایس خود از آن بک آپ بگیرید!
 
باگ‌های آپدیت نسخه 11 IOS رفع شد/ دیشب آپدیت تازه اپل مشکلات آیفون 8 را حل کرد/ استقبال از نسخه 11 پایین بودپول نیوز –شب گذشته دومین به‌روزرسانی رسمی  IOS ۱۱ منتشر شد. این نسخه که با شماره ۱۱.۰.۲ منتشر شده از طریق آپدیت اتوماتیک در مسیر Settings > General > Software Update قابل دانلود و نصب است. 
 
مشکلات قابل توجهی در نسخه منتشر شده در 28 شهریور ماه وجود داشت که به نظر می رسد اپل آن‌ها را رفع کرده. مشکل شنیده شدن صدای نویز هنگام مکالمه در برخی از مدل‌های آیفون ۸ و ۸ پلاس و مشکل ناپدید شدن برخی از عکس‌ها در برنامه Photos از مهم‌ترین باگ‌های برطرف شده در این نسخه هستند. 
 
همچنین پیش از این آیفون 8 ای ها با مشکل شنیده شدن صداهای عجیب در طول تماس مواجه شده بودند که اپل اعلام کرده در آپدیت تازه این مشکل کاملا حل شده است. 
 
اشکال کار اینجاست که همچنان اشاره‌ای به برطرف شدن مشکل مصرف بیش از حد باتری که بسیاری از کاربران آی‌اواس ۱۱ با آن دست به‌گریبان هستند نشده است. احتمال دارد اپل مشکل مصرف باتری دستگاه را در آپدیت‌های بزرگ‌تر آی‌اواس به عنوان مثال iOS 11.1 مرتفع نماید.
 
نسخه 11 سیستم عامل اپل قابلیت‌های جدیدی از جمله کیبورد فارسی با نیم فاصله، مرکز کنترل جدید، ARKit، ایموجی، و ... را به دستگاه های پشتیبانی شده می آورد. صدای جدیدی هم به مجموعه صداهای سیری اضافه شده که حالا بیش از پیش به انسان ها شبیه شده.
 
در حالی که نسخه یازدهم iOS، تنها دو هفته پس از عرضه عمومی، روی 38.5 درصد از دیوایس های سازگار نصب شد، iOS 10 در دوره زمانی مشابه روی 48.16 درصد از دیوایس های سازگار نصب شده بود. به نظر می رسد استقبال از آپدیت تازه در این دوره حدود 10 درصد کاهش را تجربه می کند.
 
گفتنی است کاربرانی که از آیفون 5s به بالا و آیپد Air به بعد و همچنین از آیپاد تاچ نسل ششم استفاده می‌کنند قادر به دریافت این به‌روزرسانی هستند.
البته توصیه می کنیم که همیشه پیش از نصب هر بروزرسانی نرم افزاری، یک نسخه ی پشتیبان ازایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ خود تهیه کنید.

​​