فناوری اطلاعات

کلک زدن در بازی های ویدئویی در ویندوز ۱۰ ناممکن شد

منبع: مهر
آن دسته از طراحان بازی های ویدئویی که از کلک زدن های کاربران ناراضی هستند، از این پس می توانند جلوی این نوع تخلفات را در محیط سیستم عامل ویندوز ۱۰ بگیرند.
در به روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ موسوم به Fall Creators Update قابلیت جدیدی در نظر گرفته شده که TruePlay نام دارد و اجرای کدهای تقلب بازی های مختلف را غیرممکن می کند.
 
توسعه دهندگان و طراحان بازی های مختلف با استفاده از این قابلیت می توانند پیشبرد مراحل مختلف بازی را به شکلی محافظت شده و غیرقابل تقلب ممکن کنند و اجازه ندهند برنامه نویسان ثالث برای دور زدن مراحل این بازی ها روش های تقلب مختلفی را ابداع کنند.
 
معمولا برای تقلب در بازی دسترسی به حافظه آن ضروری است، اما قابلیت TruePlay دسترسی به این حافظه را غیرممکن می کند. TruePlay با کنترل هر جلسه بازی رفتارهای کاربران را نیز زیرنظر می گیرد تا از تقلب نکردن آنها مطمئن شود.
 
این قابلیت با بررسی روند بازی می تواند متقلبان احتمالی را نیز شناسایی کند و از روش های تقلب جدیدی مطلع شود که احتمالا قبلا موفق به کشف آنها نشده بود. سیستم ضدتقلب مایکروسافت را می توان برای کل مراحل یک بازی یا تنها برای یک یا چند مرحله به کار برد. همچنین می توان از این روش تنها در بازی های گروهی و جمعی استفاده کرد.

​​